Karadeniz Pet

dişi kuş saldırdı ayağını kanattı

Cetin55

Yeni Üye
Selamünaleyküm sağdaki erkek kusu yeni aldım ama dışı kuş saldırdı ayağını kanatti bende kafesi böldüm ne yapmalıyım bir yardımcı olurmusunuz bu arada yavruluk ta halen yumurta var boş ama almadım çünkü beni çok kötü ısırıyor hepsini o yüzden almıyorum almalimiyim yani uzun lafın kısası bu konuda baya cahilim bir yardım edermisiniz...
Screenshot_20210426-192937_WhatsApp.jpg

peki ayırmalı mıyız? ayırdıysak da aynı oda da mı durmalı ben de aynı durumdayım da
ilk geldiğinde direkt olarak yanına koydunuz mu bilmiyorum ama koyduysanız bu yanlış bir davranış.yeni kuşta hastalık varsa diğerine geçebilir.ve adı üstünde yeni olduğu için başta istememesi normaldir.ayırarak birbirlerini görebilecekleri bir yere koyabilirsiniz belli bir süre.

kafesi bölmüşsünüz yeni gördüm,eğer ayağına sürekli saldırdığını görüyorsanız ayırın

Bu şekilde ayırdım suanda yumurta var boş ama almadım henüz biraz zaman geçsin onlarida alacagim ellerimi parçaladı hep :) diyer yumurtaları aldığım için önce yumurtaları alacagim sonra birbirlerine ötsün dursun bir zaman sonra tekrar birleştirmeyi deneyeceğim artık ya nasip başka fikirlere de açığım herkese teşekkür ederim
16195626799516562242872972590370.jpg
Screenshot_20210428-012939_Gallery.jpg

Bence iyi yapmışsın kuşlar birbirini azda olsa görsün duysun alışırlar birbirlerini bu arada ikisinin yaşı tutuyorsa ve dişi kuş erkek kuşu beğenirse torunlarınız doğar 😂Bu arada yumurta yaparlarsa yuvaligi içi eğimli alinki yani içi aşa doğru boş olsun çünkü bazen kuşlar yumurtalarını atabiliyor ve kırılıyor.

Eyvallah simdinicindeki yumurtaları alınca ayarlayacağım onu gerçi kendisi altini oymuş biraz ama birazdaha ayarlamak lazım altına strafor koysam nasıl olur acaba 🤔

Bence iyi yapmışsın kuşlar birbirini azda olsa görsün duysun alışırlar birbirlerini bu arada ikisinin yaşı tutuyorsa ve dişi kuş erkek kuşu beğenirse torunlarınız doğar 😂Bu arada yumurta yaparlarsa yuvaligi içi eğimli alinki yani içi aşa doğru boş olsun çünkü bazen kuşlar yumurtalarını atabiliyor ve kırılıyor.
Insallah yavru alırım yoksa dışı kuşla isim var hep ısırdı ellerimi 🤣

valla benim kuş ısırmıyor ısırıncada elimi kaşıyor onun acısını bilmiyorum açıkcası :D ama dayanırsınız enkötü eldiven takın :D