Karadeniz Pet

Dişi kuşum zorlanıyor..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Dişi kuşum dışkısını yaparken zorlanıyor..Şuanda 5 yumurtası olan dişim,yuvalıktan çıkmıyor..Sadece dışkılamak için çıkıyor ve dışkısını yaptığında normal olarak büyük yapıyor..Ama yaparkende zorlanıyor..Acaba bu normal mi,yoksa bir şey yapmalı mıyım.?

Kuşunuzun Dışkı resmini yakından ve net olarak paylaşabilirmisiniz. ? Ayrıca kuşunuzun kabız olup olmadığını ve Yumurta sıkışması olup olmadığının da kontrolünü gerçekleştirin lütfen

Kabız olabilir yeşillik vermeni öneririm.(Fazla vermeyin ishal yapar.)

Yumurta sıkışması yok..Eminim ona..Dün kabız gibiydi evet,bugün yeşillik verdim..Yuvadan çıkmadığından erkek yedi dişiye kustu..Bugün yemlerine bakarken farkettim dışkısı normadi..Sanırım hafiften kabızlığı var onuda yeşillik ve meyveyle hallederim..Acaba armut versem sıkıntı olur mu.?Yda armutun kabuğunu mu vereyim,yoksa içiyle birazcık mı vermem sağlıklı olur.?

Kuşlara probiyotik verin kabızlık olmayacak İshal ihtimali de çok azalacaktır.

Probiyotik nedir acaba.? Vitamin gibi bir şey mi.? Haftada 2 gün vitamin veriyorum..Mama aslında hazır petshoplarda olanlardan alıyorum..Evde yumurta maması yapmak istiyorum ama sıcakda fazla kaldığında zehirlenme yapabileceğini duymuştum..ende sürekli kuşlarımı rahatsız etmek istemiyorum,yuvada dişi olduğundan..Rahatsız olmasın diye..Aşırı anaç çünkü..Hafta 2 veya 3 kere salatalık veriyorum..birde armut vereyim bari..Hep salata olmaz ya..Vejeteryan oldular :D

Geri