Karadeniz Pet

Dişi kuşuma bir şeyler oluyor..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Disi kusum surekli kanatlarini havaya kaldirip indiriyor vr cok hizli nefes alip veriyor..Tunekte ayaklari etkege nazaran daha ayirik duruyor..Acaba neden olabilir.? Cok sicakladigindan mi oyle yapiyor,yoksa bir sorunu mu var.?Yuvaligada girip cikiyor icerisindr zaman geciriuor..Yuvanin icinde de sicakliuor olabilir mi.?Diskisi normal..

Ekli dosyalar

• 20170709_195725.jpg
    20170709_195725.jpg
    763.5 KB · Görüntüleme: 69
  • 20170709_194049.jpg
    20170709_194049.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 66
Sıcaklardan bence.

Ne yapmam gerektiğini yazabilir misiniz acaba.?

Benim erkek kus da ayni sorun var kanatlarini geriyor hep tuylerini isiriyor bu sorunu bilen var mi ...

Dişi kuşumu şimdi balkona çıkardım..Belkide sıcaklıyor ondan yapıyordur diye..Götürürken popo kısmının şiş olduğunu fark ettim..Sanırım yumurta var..Ama tam emin değilim..Acaba yumurtası var mı.?

Birde ceresi beyazken yumurtlar mı.?Sonuçta kızgınlık aşamasında ceresi koyu kahve oluyor ve öle yumurtluyorlar diye biliyordum..

Cere beyaz mı ? O zaman iş değişir. Ceresine dikkat etmemişim. Kuş çok yağlı o zaman. Bol bol uçurup eğzersiz yaptırmanız lazım. Ayrıca yağlı tıhumları kesin. Suyuna sirke katın.

Cere beyaz mı ? O zaman iş değişir. Ceresine dikkat etmemişim. Kuş çok yağlı o zaman. Bol bol uçurup eğzersiz yaptırmanız lazım. Ayrıca yağlı tıhumları kesin. Suyuna sirke katın.
Evet beyaz ceresi..Yağlı tohum derken,sadece kuş yemi veriyorum..Başka ekstra bir şey vermiyorum..Suyuna vitamin veriyorum birde..Uçurmak,evet hiç uçurmuyorum..Tamam uçururum..

Yumurta olabilir.Ceresi beyazken yumurtlayen birçok dişi kuş var

Kuşunuz hamile. Resim onu gösteriyor. ayrıca çeresi beyazken yumurtlar. Şuanki dişimin çeresi bembeyaz ve yumurta var. çıkardı çıkaracak yakında.

Kuşunuz hamile. Resim onu gösteriyor. ayrıca çeresi beyazken yumurtlar. Şuanki dişimin çeresi bembeyaz ve yumurta var. çıkardı çıkaracak yakında.
Hmm..Eslesirken bir kac gordum..O zaman kahverengiydi,ardindan beyaza döndü..Bu durumda sakmamali miyim

Benim kusum ilk kuluckasinda da eslestikten 3 yada 4 ay icinde yumurtlamisti..Benim kuslar bir garip..Disi kus icinde mi tutuyor yumurtalari ne.. :)) yaklaşık 1 ay icerisinde tekrar eslesmislerdi,sanirim yine 3 yada 4 ayi bekliyor yumurtlamak icin :))O zamana kadar ceresi de belki kahveye doner..

Suanki durumu bu..Surekli yuvanin icindr ve erkek kusta icine giriyor..Yumurta kesin var mi.? Ceresi beyazken dolu yumurta yapar mi.? Ilk kuluckasi 4 tane yumurtaydi ve 3 bos,1 cenin olusmus ama yumurta icinde curumustu..

Ekli dosyalar

• 20170710_164707.jpg
    20170710_164707.jpg
    847.9 KB · Görüntüleme: 33
  • 20170710_164352.jpg
    20170710_164352.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 34
Evet kesin hamile. Ceresi beyazkende dolu yumurta yapar. Sabırlı olmalısınız

Çok teşekkür ederim..Çok mutlu oldum şuanda..Zaten buraya yazdıktan sonrada eşleştiler..Sabredeceğim artım,yapacak başka bir şey gelmiyor elimden :)

Geri