Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşum Ele Alışır Mı?

Kcagri

Yeni Üye
Merhaba yeni muhabbet kuşu aldım. Dişi ve 3 aylık. Ele alışırm mı alışırsa nasıl bir eğitim süreci izlemeliyim ve de ilk günler yem koymayıp elimle yem vermem gerektiğini ve eve alışması için hafif sesli ve oturma odasına koymam gerektiğini söyledi satıcı. Bana biraz garip geldi ama sizce yapmalımıyım. Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Alışır tabi ki de. Elinize yem koyup, kafese yavaşça elinizi sokup yemi verin. İlk başta gelmeyecektir ama biraz beklediğinizde gelecektir. Bu şekilde alıştırırsınız.

Kafesine 10-15 dakikalık sürelerle koyun gün içerisinde. Kuşlar meraklı canlılardır zamanla elinize alışacaktır. Elinize alıştığında yem verebilirsiniz. Omuza alıştırma gibi hareketleri de yaptırabilirsiniz. Ama yeni alınan kuşu ilk 3 gün dışarı çıkartmayın ki duvara filan çarpmasın. Ben kendi kuşlarımı odamdan asla çıkartmam genelde eğer odamda sesimi kullanmam gereken bir durum olmazsa. Kuşlarımı 1 seneden fazladır benimle ağzımdan yulaf tanesi bile yedirebiliyorum artık siz ne yaptırmak istersiniz bilemem. Kuşun ve kafesin bir fotoğrafını atabilir misiniz?

Alışır tabi ki de. Elinize yem koyup, kafese yavaşça elinizi sokup yemi verin. İlk başta gelmeyecektir ama biraz beklediğinizde gelecektir. Bu şekilde alıştırırsınız.
Cevabınız için teşekkür ederim. Sizi de baya yordum ve vaktinizi çaldım sorularımla :) Hakkınızı helal edin.

Kafesine 10-15 dakikalık sürelerle koyun gün içerisinde. Kuşlar meraklı canlılardır zamanla elinize alışacaktır. Elinize alıştığında yem verebilirsiniz. Omuza alıştırma gibi hareketleri de yaptırabilirsiniz. Ama yeni alınan kuşu ilk 3 gün dışarı çıkartmayın ki duvara filan çarpmasın. Ben kendi kuşlarımı odamdan asla çıkartmam genelde eğer odamda sesimi kullanmam gereken bir durum olmazsa. Kuşlarımı 1 seneden fazladır benimle ağzımdan yulaf tanesi bile yedirebiliyorum artık siz ne yaptırmak istersiniz bilemem. Kuşun ve kafesin bir fotoğrafını atabilir misiniz?
Öncelikle cevap için telekkür ederim. Kafes bu şekilde baya da geniş.

Ekli dosyalar

• 16046432232141321667373076741014.jpg
    16046432232141321667373076741014.jpg
    966.3 KB · Görüntüleme: 57
Öncelikle cevap için telekkür ederim. Kafes bu şekilde baya da geniş.
Bu kafesleri çok tavsiye etmiyorum akvaryumlarda fanusun önerilmediği gibi kafeste de kuşların odaklanmalarını engelliyor aynı zamanda hareket etme olanakları diğer kafeslere göre daha az.

Suluğu aşağıdaki tüneğe indiriniz, plastik tünegi çıkarınız. En kısa zamanda daha uygun bir kafes edininiz.

Kuşların örnek beslenme proğramı şu şekilde olmalıdır;

Haftada 2 kez mama
Haftada 2 kez vitamin
Haftada 2 kez probiyotik
Haftada 2 kez sebze - meyve
Haftada 1 kez tahıl olacak şekilde beslenme programını ayarlayın.

Pazartesivitaminmama
Salısebze-meyve
Çarşambaprobiyotik
Perşembevitamin
Cumasebze-meyveprobiyotik
Cumartesimama
Pazartahıl

Bu kafesleri çok tavsiye etmiyorum akvaryumlarda fanusun önerilmediği gibi kafeste de kuşların odaklanmalarını engelliyor aynı zamanda hareket etme olanakları diğer kafeslere göre daha az.

Suluğu aşağıdaki tüneğe indiriniz, plastik tünegi çıkarınız. En kısa zamanda daha uygun bir kafes edininiz.

Kuşların örnek beslenme proğramı şu şekilde olmalıdır;

Haftada 2 kez mama
Haftada 2 kez vitamin
Haftada 2 kez probiyotik
Haftada 2 kez sebze - meyve
Haftada 1 kez tahıl olacak şekilde beslenme programını ayarlayın.

Pazartesivitaminmama
Salısebze-meyve
Çarşambaprobiyotik
Perşembevitamin
Cumasebze-meyveprobiyotik
Cumartesimama
Pazartahıl
Peki teşekkür ederim tavsiyelerinizi dinleyeceğim.

Geri