Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum

Furkan6363

Yeni Üye
Dişi kuşum daha dün gagası koyu kahverengiydi bugün ise altında az bi kısmı tek kahverengi ve üst kısmı mavi-beyaz erkek kuşum da sürekli kur yapıyor anlaşıyorlar da ama dişi kuşumun gagası neden böyle oldu ve çiftleşirler mi lütfen yardım edin

Kuşunun yaşı biraz fazla gibi gagası beyazlasmaya basladiysa dişi kuşun yaşlanıyor sanırım. Ama diyorsan daha genç, hatta genç olduğundan eminsen bir sorun yoktur kizginlikta oldugu icindir ha birde yaşlı kuşlar da yumurta yapabilirler benim altı yaşında dişi kuşum tam 9 yumurta yaptı yani ciftlesmelerinde sorun olmaz ama belki yaşlandığı için isteksizlik olabilir erkek kuşu daha genç bi disinin yanina atarsan ya da disiyi degistirirsen daha verimli yavruların olur.

7-8 aylık daha gagası açık mavili beyaz karışım ama anlaşıyorlar

Kuşunun erkek olma ihtimali var açık mavi beyaz bi gagası varsa ve mavilik fazla ise erkektir.

Ama gerci daha yavru olan dişi kuşlarda mavilik olabiliyor kuşun 1 yaşını geçtiği halde mavilik gecmezse erkektir ki bence şu an için çiftleşmek için de çok erken biraz daha beklemelisin.

Erkek olma ihtimali yokkkkk kuşum kızışma yani çiftleşme dönemindeydi ve o dönemden çıktı sadece bu kadar inşallah en kısa zamanda tekrar girer

Sekiz aylıkken kizismaya girecegini sanmiyorum baya düşük ihtimal ama girdiyse bile merak etme biraz haşlanmış yumurta verirsen ikiside tekrar girer sadece dişi için biraz erken yumurtlamak için

Teşekkür ederim zaten Nijer tohumu verecem erkeğim 6 aydır kızışma döneninde ama hala çiftleşemedi kafes teline kur yapıyo artık keşke bu dişiyi kızışma döneminin başlarında sahiplenseydim de bari yavru yapardı kız daha büyük olabilir

Geri