Karadeniz Pet

Dişi yavrulukta

Omer3461

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
merhaba arkadaslar 4 5 gundur dısı kusumda buyuk degısımler gozlemledım 24 gun oldu cıftımı alalı ılk aldıgım zamanlar salonda yanımda duruyorlardı ılk aldım gunden ıtıbaren devamlı cıftlesdıklerını gordum ama dısı yavruluga gırıp yatmıyordu gırıp cıkıordu sadece sonrasında bos odaya yer yapıp 5 cıfte cıkarıp kusları odaya yerlesdırdım odada dogalgaz acık sıcak ve sessız ortam oldu ordada devamlı cıftlesıorlar ama dedım gıbı 4 5 gundur dısı devamlı yavrulukda sadece tuvalet yapıor cıkınca yem yıyıp ıcerı donuor yada cıkdıgında cıftlesıorlar dısının sırtı dık durdugunda fark eddımkı kuyruk dusuk ve cıkıntı gıbı olmus sırt kısmı 2 bacak arası da sıs devamlı erkegı yem kusuyor ona yuvalık ıcınden az oncede dısıye bakmak ıcın odaya gırdıgımde bakdım yavrulukda yanasdım bakdım normalde benı gorunce yuvalıkdan cıkan kus sımdı benı hıc takmadı yuvada yatmaya devam edıyor aceba yumurtladımı yoksa yumurtlamaya yakınmı ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz bana cok heycanlıyım :) sımdıden yardımcı olan herkeze tesekkur ederım

Yuvalık da talaş veya kum yoksa bir an önce dökün hamster talaşı da olabilir. Yumurtlamamış olsa da yumurtlamaya yakın dişinin dışkısına dikkat edin normal dışkıya göre 2 3 kat büyük olacaktır sürekli kalamar kemiği tüketicektir dişiyi yumurtladıkdan sonra veya yavrular oldukdan sonra ek besin takviyeleri yapmanız gerekiyor mama olsun kalamar kemiği suyuna bal veya vitamin.

Hadi şimdiden tebrik ederiz, nur topu gibi yavrularınız olacak :)

Yuvalık da talaş veya kum yoksa bir an önce dökün hamster talaşı da olabilir. Yumurtlamamış olsa da yumurtlamaya yakın dişinin dışkısına dikkat edin normal dışkıya göre 2 3 kat büyük olacaktır sürekli kalamar kemiği tüketicektir dişiyi yumurtladıkdan sonra veya yavrular oldukdan sonra ek besin takviyeleri yapmanız gerekiyor mama olsun kalamar kemiği suyuna bal veya vitamin.
talas baya koymusdum ama hepsını atmıs nerdeyse hıc kalmamıs bende eklemek ıstemedım daha yumurta olsun cıkdından sonra koyarım yavasyavas dıe dusundum ek gıda olarak mutlıvıtamın yumurta maması verıorum kalamar kemıgı asılı ama ondan cok gaga tasını kemırıyor asırı derece dier soyledıklerınızıde uygulıcam probıyotık sıparıs ettım oda gelsın arada bırde ondan verıcem cok saolun ılgınız ıcın

Heyecanınız çok hoşuma gitti umuyorum bol yumurtlar çok yavrunuz olur ve sağlıcakla büyütürsünüz. Sevincinize ortak ettiniz sağolun. Haftasonunu bulmaz sanırım yumurtlaması

Heyecanınız çok hoşuma gitti umuyorum bol yumurtlar çok yavrunuz olur ve sağlıcakla büyütürsünüz. Sevincinize ortak ettiniz sağolun. Haftasonunu bulmaz sanırım yumurtlaması
inşallah ben sevıncımı heycanımı dolu dolu yasamayı sevıyorum ve nasıl baskasının mutlulugundan mutlu oluyorsam sızınde olucagınızı dusundum paylasmak ıstedım cok saolun guzel dılekler ve ılgınız ıcın :)