Karadeniz Pet

DIŞKI PROBLEMİ

Hande.nida

Meraklı Üye
Normalde 5-6 aydır bende olan kuşlarımda 2 hafta önceye kadar herhangi bir dışkı sorunu yoktu. Ne zaman diazyme 256 probiyotik kullandım sonra düzenleri bozuldu. 1 gün iyilerse ikinci gün dışkıları değişiyor. İlk eklediğim az önce güncel çektiğim dışkı fotoğrafları. İkinci eklediğim linkse geçen hafta çektiğim. Sebebi nedir? Ne yapabiliriz? Bağırsak enfeksiyonu oldu sanırım. Enerjilerinde bir sıkıntı yok. Kabarık değiller.

Bir de bu dönem de yem değiştirdik. Versele Laga kullanmaya başladık onunla bir ilgisi olamaz herhalde?

Probiyotiğin dozunu kaçırınca dışkı bozulabiliyor. Ayrıca ani yem değişikliklerinde de dışkılar bozulur. Geçen hafta attığınız dışkılar da normal değil zaten.

Probiyotiğin dozunu kaçırınca dışkı bozulabiliyor. Ayrıca ani yem değişikliklerinde de dışkılar bozulur. Geçen hafta attığınız dışkılar da normal değil zaten.
Aslında dozunu kaçırmadım. O hafta 2 kez kullandım bu hale gelince bıraktım kullanmadım bir daha. Dışkı şeklinin bozulmasını anlayacağım ama etrafında leke bırakması sıkıntı diye biliyorum. Ne yapmam lazım bilemedim

Üreticilerimizden ve veterinerlerimizden ilgilenen olabilirse çok sevineceğim. Enfeksiyon ya da mantar gibi bir sorun varsa ilerlemeden müdahale etmek istiyorum

Diazyme 256 eskisi gibi iyi değil, başka bir probiyotik alın. Entrobac, kanatlı oil prozim gibi.. 2 gün kullanın, ardından tekrar bakalım. Elinizde ge oral ya da başka bir elektrolit var ise onu da 1,2 gün verebilirsiniz.

Diazyme 256 eskisi gibi iyi değil, başka bir probiyotik alın. Entrobac, kanatlı oil prozim gibi.. 2 gün kullanın, ardından tekrar bakalım. Elinizde ge oral ya da başka bir elektrolit var ise onu da 1,2 gün verebilirsiniz.
Entrobac ve röhnfried elektrolit sipariş ettim. Teşekkür ederim 🙏🏻

Geri