Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun geçmek bilmeyen dışkı problemi

oguzvk

Yeni Üye
Merhabalar yeni katıldım bu siteye.Öncelikle yapmış olduğun yardımlar için tüm kuş sevenler adına teşekkür ediyorum.Muhabbet kuşum 8 aylık ve geçmek bilmeyen ishal tarzı açık yeşil tonlarındaki dışkı benim problemim.3-4 aydır muhabbet kuşumun iyileşmesi icin bu hastalıkla mücadele ediyorum.Bir türlü dışkısı düzene dönmediği için ben de çok üzülmeye başladım.Muhabbet kuşumu veterinere de götürdüm mikroskop tarzı birsey ile dışkısına baktı iç parazit gibi ama dedi tam olarak da net soylemedi,antibiyotik verdi ve düzelmedi.Ben zaten veterinere gitmeden önce iç parazit için kombi mix+med tolyamin entrobac kullandım.sonrasinda worn stop kullandım bu uygulamayı 3 kere yaptım.kusumu dinlendirip worn stop 4 gün üst üstte de kullandım.atmıs olduğum resimler son 15 günlük olan diskilar.dışkıların düzensiz oldugunu sizde farkedeceksiniz.son resim wornstop sonrası olan dışkınin resmidir.Muhabbet kuşumu kilosunu kontrol ettigimde ilk 56 gramdı şimdi 48 gram.yedigi yemden kaynaklanıyordur diye yemini değiştirdim versele laga kullanıyorum ve kuşumda son 1 haftadır kanat titremesi görmeye başladım sabah ve akşam daha sık görüyorum.Muhabbet kuşumun neşesi gayet yerinde ötüyor konuşuyor ve oyun oynuyor. hafif hırıltısı vardı onu duymuyorum şimdilik.Tuy problemi olmasindan kaynaklandigini dusundugum hafif kabardiktan sonra kendini silkeliyor.Bana bu konuda yardım edebilirseniz çok memnun ve müteşekkir olurum.

Ekli dosyalar

• 20230125_230601-min.jpg
    20230125_230601-min.jpg
    797.7 KB · Görüntüleme: 13
  • 20230115_173710-min.jpg
    20230115_173710-min.jpg
    761.9 KB · Görüntüleme: 13
daha kapsamli olarak guncellememde fayda var.atmıs olduğum resimler son 15 günlük olan diskilar.dışkıların düzensiz oldugunu sizde farkedeceksiniz.5 6 ve 7 resimler aynı gün çekilmiştir.ve worn stop kullanımı sonrası olan dışkılardır

Geri