Karadeniz Pet

Dışkıda Problem

Gece uyudukları tünek, özellikle kırmızı daire içerisindeki bölge(dişi kuş-hep böyle dışkılamıyor) neden şüpheleniyorsunuz @umitFB ?
2.jpg

Mikostatin kullanımından sonra hiç mantar ilacı kullanmadın dimi?
Ben mantar yorumu yaptım orayada ondan sordum, kendim de öğrenmeye çabalıyorum :) flucan kapsül kullandık, 3 veya 5 gün. Şurubunu da temin ettim.

Sulphamezathine, mikostatin, cipro, flucan, salmo stop kullandık sırasıyla.

Son düzenleme:
Ben mantar yorumu yaptım orayada ondan sordum, kendim de öğrenmeye çabalıyorum :) flucan kapsül kullandık, 3 veya 5 gün. Şurubunu da temin ettim.

Sulphamezathine, mikostatin, cipro, flucan, salmo stop kullandık sırasıyla.

Bence bir süre başka bişey kullanma çünkü karaciğer sıkıntılı! Dışkıda beyaz olması gereken kısım sarımsı! Bu aralar sadece beslenmesine özen göster, taze yeşillikler sebzeler ver kuşa yumurta beyazı yedir protein alsın güçlensin biraz.

2-3 hafta böyle gitsin ;) Daha sonra ben sana güzel bir kür tarifi vericem.

Bence bir süre başka bişey kullanma çünkü karaciğer sıkıntılı! Dışkıda beyaz olması gereken kısım sarımsı! Bu aralar sadece beslenmesine özen göster, taze yeşillikler sebzeler ver kuşa yumurta beyazı yedir protein alsın güçlensin biraz.

Resimde heryer sarımsı çıkmış aslında o kadar değil, dişininki beyaz hatta, bu resimde belli değil, erkek tahminim ölümden çevirdik onu, biraz onunki öyle. Genel kağıt dışkı bu resimden daha iyi. Ama sonuçta hareketlerinde tavırlarında bir sıkıntı yok, dinlendirmek en güzeli. Teşekkürler herşey için.

Yeni kakalarımız 1 gün multivitamin 1 gün probiyotik verildi.
IMG_20191206_193550.jpg

@umitFB Erkek kuşun dışkı kuruyunca siyahlıyor, takip ediyorum, yeni yapınca siyah değil. Dinlendirmeye devam yarında mama günü.

Son düzenleme:

Üstad önerin ne? P. tesi başlıyım diyorum. Alınacak ilaç varsa onu da temin etmeye çalışıyım.
Cipro, flagyl, augmentin tablet, triflucan şurup, biteral, sulphamazatine var.
Heral mantar kesin kullanacağız duruyor.

Şimdi şöyle bir kür düşünüyorum, amoksisilin + ornidazol + flucan + polivit. Yani karma tedavi öneriyorum ve 10 gün uygulamanı öneriyorum.

Daha önce uygulanmış bir kür bu. Augmentin ve biterali ezip toz haline getir, flucan kapsülün içindeki tozu boşalt. Bu ilaçlar ayrı ayrı kaplarda yada poşetlerde olsun ağzı bağlı olsun. Tam dolu suluğa; hepsinden birer pirinç tanesi kadar ekle, vitaminden de iki damla damlat ve iyice karıştır. Bu karışımı hergün taze olarak hazırla ve 10 gün kullan. Ardından güncel durumuna bakalım ;)

Daha önce uygulanmış bir kür bu. Augmentin ve biterali ezip toz haline getir, flucan kapsülün içindeki tozu boşalt. Bu ilaçlar ayrı ayrı kaplarda yada poşetlerde olsun ağzı bağlı olsun. Tam dolu suluğa; hepsinden birer pirinç tanesi kadar ekle, vitaminden de iki damla damlat ve iyice karıştır. Bu karışımı hergün taze olarak hazırla ve 10 gün kullan. Ardından güncel durumuna bakalım ;)
Hımm iç mantar, parazit, bakteri combosu. Ağır olmaz mı bu? İç mantar ve parazit yapıp sonra mı bakteri yapsam ki?
Kapsül yerine Triflucan şurup temin ettim. 3-4 damla yanlış hatırlamıyorsam kullanacağız. Bir de dozajı 250 mg da 1/8i veriliyor biliyorum doğru mu bu?
Çok soru sormuşum :) Teşekkürler.

Hımm iç mantar, parazit, bakteri combosu. Ağır olmaz mı bu? İç mantar ve parazit yapıp sonra mı bakteri yapsam ki?
Kapsül yerine Triflucan şurup temin ettim. 3-4 damla yanlış hatırlamıyorsam kullanacağız. Bir de dozajı 250 mg da 1/8i veriliyor biliyorum doğru mu bu?
Çok soru sormuşum :) Teşekkürler.

Birincisi şurup olmaz flucan kapsül daha iyi. Zaten tek kapsül işimizi görüyor oda 10 lira bişey.

Ağır olurmu sorusuna şöyle cvp veriyim, dozajını kaçırmazsan ağır olmaz. Yurt içi ve yurt dışı kuş ilaçlarında buna benzer içerikler var. Hatta bunlara ek koksidiyoz ve nemotoda paraziti içinde etken madde oluryor.

Bazı örnek ilaçlarları yazıyım, içerikleri ve ilaçları incelersin. Ayrıyetten Türker Öden'in de buna benzer tarifleri var. Bilgili birisidir, facebooktan onada ulaşabilirsin.

Naturelife Super Special Quartet Mix

İçerik Bilgisi:

Furaltodone HCI, Metranidazol, Cloortetracycline, Nitrofurazon , Amoxcilin, Ronidazol, Nystatin, Colistin, Ethacridin

....................................................................................................................

Vet-Schroder + Tollisan Özel Üçlü Karışım

Colistin, Nitrofurazon, Amoxcilin

....................................................................................................................

FMT Allround Mix - Broad Spectrum

Furaltadone, Metronidazol, Tetracycline.

TONYS TREASURE TABLETS

Doxycycline, Ronidazole, Norfloxacin, Diclazuril

Powder 18 (Ornithose Tricho mix)

Doxycycline, Tylosin, Bromehexidin, Ronidazole and Multivitamins.

5 in 1 (Vita King firmasının)

amprolium, Ridozol, tylosine, Levamisol

Birincisi şurup olmaz flucan kapsül daha iyi. Zaten tek kapsül işimizi görüyor oda 10 lira bişey.

Ağır olurmu sorusuna şöyle cvp veriyim, dozajını kaçırmazsan ağır olmaz. Yurt içi ve yurt dışı kuş ilaçlarında buna benzer içerikler var. Hatta bunlara ek koksidiyoz ve nemotoda paraziti içinde etken madde oluryor.

Bazı örnek ilaçlarları yazıyım, içerikleri ve ilaçları incelersin. Ayrıyetten Türker Öden'in de buna benzer tarifleri var. Bilgili birisidir, facebooktan onada ulaşabilirsin.

Naturelife Super Special Quartet Mix

İçerik Bilgisi:

Furaltodone HCI, Metranidazol, Cloortetracycline, Nitrofurazon , Amoxcilin, Ronidazol, Nystatin, Colistin, Ethacridin

Vet-Schroder + Tollisan Özel Üçlü Karışım

Colistin, Nitrofurazon, Amoxcilin

FMT Allround Mix - Broad Spectrum

Furaltadone, Metronidazol, Tetracycline.

TONYS TREASURE TABLETS

Doxycycline, Ronidazole, Norfloxacin, Diclazuril

Powder 18 (Ornithose Tricho mix)

Doxycycline, Tylosin, Bromehexidin, Ronidazole and Multivitamins.

5 in 1 (Vita King firmasının)

amprolium, Ridozol, tylosine, Levamisol
Türker Öden in gördüydüm karışımları webde , pek cesaret edememiştim :rolleyes: inceleyim yarın daha detaylı yukarıdaki karışımları. hımm kapsül verirlerse alırım flucan ıda. Triflucan ı daha rahat kullanırım diye almıştım damla diye. Oran kısmı için 250 mg tabletin 1/8i doğru mu peki, öyle biliyorum? Vitamin nekton s var, evde kendi kullandığımız supradyn. Onlarda da kalsiyum var içerisinde. Olurmu ki? Polivit sade vitamin mi? Yarın başlıyım olmadı tedaviye 2 hafta olmuştur dinlenme.

Türker Öden in gördüydüm karışımları webde , pek cesaret edememiştim :rolleyes: inceleyim yarın daha detaylı yukarıdaki karışımları. hımm kapsül verirlerse alırım flucan ıda. Triflucan ı daha rahat kullanırım diye almıştım damla diye. Oran kısmı için 250 mg tabletin 1/8i doğru mu peki, öyle biliyorum? Vitamin nekton s var, evde kendi kullandığımız supradyn. Onlarda da kalsiyum var içerisinde. Olurmu ki? Polivit sade vitamin mi? Yarın başlıyım olmadı tedaviye 2 hafta olmuştur dinlenme.

Triflucan'ın mg'mı düşük pek etkili olmuyor. 150 mg'lık flucan kapsül daha etkili. Oran olarak aşağı yukarı 10'da 1, bir pirinç tanesi kadar.

Her ilacın oranı farklı oluyor, şöyle örnek veriyim solunum yolu enfeksiyonunda 100 mg'lık doksisiklin kullanıyoruz, onun da 10'da biri kadar yani bir pirinç tanesi kadar. Mantarda 150 mg'lık flucan kapsül kullanıyoruz, onunda 10'da biri kadar yani bir pirinç tanesi kadar, protozoon'da biteral 250 mg kullanıyoruz, oda 10'da bir yani bir pirinç tanesi kadar. Yani her ilacın mg'mı farklı dolayısıyla ölçüsüde farklı. Bu ilaçlar ve ölçüleri daha önce defalarca tecrübe edilmiş, bu şekilde kullanılıyor. Mesela doksisiklin ağır ve etkili bir ilaç o yüzden 100 mg'ın 10'da biri yetiyor, keza flucan'da öyle. Ben kendi kuşumda da bu şekilde kullandım ve faydasını gördüm. Çok araştırdım ben bu ilaçları ama tabiki kendinde araştır kafana yatarsa kullan ;)

Triflucan'ın mg'mı düşük pek etkili olmuyor. 150 mg'lık flucan kapsül daha etkili. Oran olarak aşağı yukarı 10'da 1, bir pirinç tanesi kadar.

Her ilacın oranı farklı oluyor, şöyle örnek veriyim solunum yolu enfeksiyonunda 100 mg'lık doksisiklin kullanıyoruz, onun da 10'da biri kadar yani bir pirinç tanesi kadar. Mantarda 150 mg'lık flucan kapsül kullanıyoruz, onunda 10'da biri kadar yani bir pirinç tanesi kadar, protozoon'da biteral 250 mg kullanıyoruz, oda 10'da bir yani bir pirinç tanesi kadar. Yani her ilacın mg'mı farklı dolayısıyla ölçüsüde farklı. Bu ilaçlar ve ölçüleri daha önce defalarca tecrübe edilmiş, bu şekilde kullanılıyor. Mesela doksisiklin ağır ve etkili bir ilaç o yüzden 100 mg'ın 10'da biri yetiyor, keza flucan'da öyle. Ben kendi kuşumda da bu şekilde kullandım ve faydasını gördüm. Çok araştırdım ben bu ilaçları ama tabiki kendinde araştır kafana yatarsa kullan ;)
Bu arada hala bekliyorum hastalık resimleri yazını en çokta iç mantarı. Yazılarına bakıyorum forumdaki, özellikle hastalıkla ilgili, bana sorarsan 10 numara dışkı, mantar ilacı kullan yazmışsın. Ben benim kuşlarda normal dışkıyı unuttum zaten :) herşey için teşekkürler bu arada.

Başladım tedaviye fakat vitamin katmadım henüz bende nekton s var, kalsiyum var içerisinde minerallerde.
Bugün polivit ve supravit aldım. Polivitte yardımcı madde olarak şeker yazıyor. Supravit daha mantıklı duruyor gibi ?

Şimdi şöyle ilaç kullanımında güçten düşmesin diye vitamin kullanılır genelde. Hatta veterinerlerde bu şekilde yapar. Bence vitaminde ver.
O zaman polivit veriyim, ilaçlı suya kattığımda veririm sadece normal zamanda değil. Normal zamanda 5 damla ilaçlı suya 3 damla idi dimi?

Geri