Karadeniz Pet

Erkekleri ve dişileri ayırdım

Alidgn23

Meraklı Üye
3 çift kuşum var eşler fakat yumurta alamiyorum ne yapsamda erkekler çok istekli dişiler de kızışmış ve çok ilgili durumda dişileri bi kafese erkekleri bi kafese koydum birbirlerini görüyorlar. Dişileri farkli erkeklerle eş tutturup bide öyle denemek istiyorum . Kaç gün böyle ayri kalmalilar ve diğer erkeklerle eş tutarlar mi bilgim yok yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkürler

3 çift kuşum var eşler fakat yumurta alamiyorum ne yapsamda erkekler çok istekli dişiler de kızışmış ve çok ilgili durumda dişileri bi kafese erkekleri bi kafese koydum birbirlerini görüyorlar. Dişileri farkli erkeklerle eş tutturup bide öyle denemek istiyorum . Kaç gün böyle ayri kalmalilar ve diğer erkeklerle eş tutarlar mi bilgim yok yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkürler

Bir hafta ayrı kalsalar yeter sonra eşlersin ;)

Tm ustadim farkli erkeklere atayım demi dişileri

Kuşlarda eş tutma gibi problemim yok ümit abi zaten çok güzel eşlerdi ama çiftleşme yoktu onun için başka erkeklerle denemek istiyorum biraz erkeksiz kalsinlar attığım gibi binsin üstüne anlaminda

Kuşlarda eş tutma gibi problemim yok ümit abi zaten çok güzel eşlerdi ama çiftleşme yoktu onun için başka erkeklerle denemek istiyorum biraz erkeksiz kalsinlar attığım gibi binsin üstüne anlaminda

Kuşlara birde mama takviyesi yap bu dönemde iyice kızışsınlar :) Ondan sonra atarsın eşe. Yalnız kuşların sağlıklı olması da çok önemli. Çiftleşme olmuyorsa önce sağlıklarından şüphelenmen lazım. Dışkılarını gözlemle sürekli, hal ve hareketlerini gözlemle. Eğer hastalık belirtileri varsa tedavilerini yap. Çünkü hasta kuşlardan yavru alman çok zor.

Valla ümit abi hepsini yapiyorum :) 2 takim kuşum yumurtaliydi zaten eve getirdim kafese yaptı kirdilar ondan sonra kestiler tamamen bende böyle bir yönteme basvurayim dedim