Karadeniz Pet

Eş seçiminde dikkat

Kadr

Yeni Üye
Merhabalar herkese muhabbet kuşuma eş almak istiyorum erkek kendisi yapılan yorumlar da 9 aylık dan büyük denildi. Çiftleşmek istiyor yanına 1 dişi aldık ama küçük olduğunu öğrendik değişim yapıcaz.
Dişi eş alırken nelere dikkat etmemiz gerekir. Kızıştığını nasıl anlarız.
IMG_20210507_185914.jpg
IMG_20210507_185851.jpg

Merhabalar herkese muhabbet kuşuma eş almak istiyorum erkek kendisi yapılan yorumlar da 9 aylık dan büyük denildi. Çiftleşmek istiyor yanına 1 dişi aldık ama küçük olduğunu öğrendik değişim yapıcaz.
Dişi eş alırken nelere dikkat etmemiz gerekir. Kızıştığını nasıl anlarız. Ekli dosyayı görüntüle 56128Ekli dosyayı görüntüle 56129
Dişinin kızıştığını anlamak için ceresine (burununa) bakın, kahverengiyse kızışmıştır. Çiftleşebilir.

Ya da dişinin kızışmasını bekleyebilirsiniz ne kadar küçük ki yavru mu ?

Dişimiz bu kuşcu kızışmış diye verdi ama kızışmayı geçtim öyle sessiz öyle korkak öyle değişik bir kuş ki tv ye konuyor bazen onu izlerken uyku basıyor öyle bir kuş var mı yok mu belli değil. Erkek de kızışma işini topla yapmaya çalışıyor topa gösterdiği çaba dan anladığım kadarıyla çok zor durumda.
IMG_20210509_220147.jpg
IMG_20210507_191808.jpg

Dişimiz bu kuşcu kızışmış diye verdi ama kızışmayı geçtim öyle sessiz öyle korkak öyle değişik bir kuş ki tv ye konuyor bazen onu izlerken uyku basıyor öyle bir kuş var mı yok mu belli değil. Erkek de kızışma işini topla yapmaya çalışıyor topa gösterdiği çaba dan anladığım kadarıyla çok zor durumda.
Ekli dosyayı görüntüle 56132Ekli dosyayı görüntüle 56133
Bu arada kuşu geri vermeyin, erkeğe eş alınca sizle ilgilenmez bu kuşu eğitin yazık..

Benim 2. Kuşu istememin sebebi tamamen fıstığın ( erkeğin) çiftleşme isteği ve ona arkadaş olması
Kafesin içerisinde 2 yabancı gibiler biri bir uçta diğeri öbür uçta fıstık normal de canlı bir kuştu şimdi depresyon da gibi eskiden çok canlı idi dişi gelince ev daha şenlenir diye düşünüyordum şimdi onları öyle görünce ben depresyona giriyorum 🤣 fıstık konuşuyor dişinin arkasından şişştttt aşkımmmm aşk kuşum falan diyor dişi de oralı olmuyor

Benim 2. Kuşu istememin sebebi tamamen fıstığın ( erkeğin) çiftleşme isteği ve ona arkadaş olması
Kafesin içerisinde 2 yabancı gibiler biri bir uçta diğeri öbür uçta fıstık normal de canlı bir kuştu şimdi depresyon da gibi eskiden çok canlı idi dişi gelince ev daha şenlenir diye düşünüyordum şimdi onları öyle görünce ben depresyona giriyorum 🤣 fıstık konuşuyor dişinin arkasından şişştttt aşkımmmm aşk kuşum falan diyor dişi de oralı olmuyor
Dişilerin genel tavrı 🤣

Hangi ildesiniz ? kuşu alabilirim belki

Herkesin kendi tercihide ben alınıp geri verilen hayvanlara çok üzülüyorum..Onlarında bir alışma süreci var sanki duyguları yokmuş gibi davranılması üzücü..Siz üstünüze alınmayın.

Herkesin kendi tercihide ben alınıp geri verilen hayvanlara çok üzülüyorum..Onlarında bir alışma süreci var sanki duyguları yokmuş gibi davranılması üzücü..Siz üstünüze alınmayın.
Çok haklısınız bende normal şartlarda aynı şeyi düşünen insanım fıstığı da mesela ücretli almadım ablamda 3 kuş vardı geri verecekti ben aldım birlikte vakit geçirseler oynasalar vs yine razıyım sıkıntı yok ama tam tersi fıstık eskiden kafes hiç kapalı olmazdı 2 sn kapat tünekte sağa sola gidip gelirdi kapıyı açtığım gibi uçardı telefona çok meraklı ışığını görsün tutabilene aşk olsun parmağımla kavga ederdi falan bazen enerjisi yoruyordu beni o derece şimdi kafeste bir birine küs 2 kuş vsr biri bir uçta diğeri başka bi kaç defa denk geldim fıstık ses çıkarınca dişi olumsuz tepki veriyor bizimki kafesin köşesine konuyor sesi çıkmıyor daha kur yapma olayı vs de değil yani aynı yere konmaya kalksınlar fıstık kaçıyor falan durum bu olunca çok da sağlıklı olacağını düşünmüyorum

Oyun Topuyla çiftleşmeye çalışıyor üzülüyorum ona da

Eş istememin sebebi de zaten fıstığın çiftleşme isteği yoksa 1 kuş yetiyor bana 3 ay falan anca olmuştur ben alalı ilgileniyorum aşkım cici kuş babacık aşk kuşum öpücük şiştt diye konuşuyor.