Karadeniz Pet

French molt olabilir mi?

1 su bardağına 1 priinç tanesi kadar bakır sülfat ekle iyice karıştır. Ondan sonra bu suyu fısfısa ekleyip, kuşun tüy çıkmayan yerlerine sık haftada 2,3 kez. Ve de haftada 2 b vitamini takviyesi yap, Veterinerden beforvel alabilirsin.
dediğiniz gibi french molt ise dediğniz ilaç ile iyileşir mi çünkü bildiğim tedavisi yoktur french molt un
yoksa ben elimde tutmak istemiyorum diğer kuştan yavru istiyorum çünkü french molt ise alamam yavru hasta doğarlar

söyledim petshop a yapamayız dediler nasıl yapabilirim birde tüy tüplerinin bazılarında kan var belki de dökülürken o yüzden kan akıyor
Neden tüylerini çekeceksin? Eğer tüyler kesilmiş ise çekmen gerek. Bakır sülfat ve b vitamini 1 ay uygula. İnşallah gelir tüyleri.

Sadece tüyleri kırılan ve kökü duranları çekeceksin aşağıda fotoğrafta işaretledim. Çekerken dikkatli davran çok yavaş çekme kanamaya sebep olursun.

IMG_20201026_153432.jpg

Çekmen gerek evet baktım tekrar fotoğraflara ancak dikkatli ol, çektikten sonra kanama olacaktır,kanama olduğu an, pamuk ile tampon yapıp kanamayı durdur.
abi hazırladım herşeyi o küçük tüyleri çekeceğim şimdi kuşu bir
Sadece tüyleri kırılan ve kökü duranları çekeceksin aşağıda fotoğrafta işaretledim. Çekerken dikkatli davran çok yavaş çekme kanamaya sebep olursun.

Ekli dosyayı görüntüle 48176
sağol abi bende daha çekmemiştim dedim düzgün olanda var nolur nolmaz yarın bakacağım kuşa da bağlı stresten bayılır diye aralıklarla çekerim sanırım çünkü çok kaldıracak bir kuş değil gibi hepsini çerkersem aniden bayılır elimde kalır

Bencede tüyleri siz çekmeyin oldukça canı yanabilir ve belki dahada kötü olabilir.Zaman bırakın ve vitamin takviyesi yapın en güzeli.

@Recai abi tüy buldum kafesin tabanında gazetenin altında kalmış o yüzden görmemişim fotoğraf koydum tüyün tüp kısmı başı böyle sarı ve siyah karışımı gibi kamera odaklamadığı çekemedim tüpün o baş ucunu site dosya büyük dedi başka siteden yükledim mecbur

@Recai abi tüy buldum kafesin tabanında gazetenin altında kalmış o yüzden görmemişim fotoğraf koydum tüyün tüp kısmı başı böyle sarı ve siyah karışımı gibi kamera odaklamadığı çekemedim tüpün o baş ucunu site dosya büyük dedi başka siteden yükledim mecbur
@ADRIAN senin görüşün nedir abi

Geri