Karadeniz Pet

Gaga taşı sorunu

svgucr1903

Yeni Üye
Merhabalar
Başlığı yanlış yerde açtıysam şimdiden özür dilerim forumda acemiyim..
İki sorum olacak sizlere, birincisi standart gaga taşı ve mürekkep li olana adı aklıma gelmedi hiç ilgilenmiyor süs gibi duruyor kafeste bu normal mi yada ona ilgisini nasıl verebilirim.Haliyle törpüleyemiyor da..
Diğer sorum daha önce sizlerle paylaşmıştım komşuya bırakmıştım bayramda iki gece, evdeki köpekten zannediyorum korkmuş 2 aya yakındır arada bir cik sesi yapıyor ki 5 kelime biliyordu bildiğiniz dilini yuttu malesef.. İçim parçalanıyor öylece baktıkça Paşa'cık.. Barışma konusunda tüm ilgiyi yılmadan devam ettiriyoruz onda sıkıntı yok. Fakat günde 3-5 kez arası yemliğine inmeye çalışırken kafesin altına düşüyor normal duruşunda sıkıntısı yok denge kaybı falan mı yada yaralanmamı oldu bilemiyorum ki inşallah değildir:(

Yemesi, su içmesi ve dışkısı normal zaten onlarda sorun olsa düşünmek bile istemiyorum kötüsünü..
Özetle gaga taşına nasıl alıştırabilirim bir yolu varmı?
Bu düşmeleri normal değil dimi? Ne yapmam gerekir..
Çok teşekkürler herkese..

Kum taneleri gibi olanları da var onları denediniz mi? Benim önceki kuşum mürekkep balığı kemiğine dokunmazken iri kum tanelerinden oluşan bloğu seviyor gagasını onunla törpülüyordu.

Kum taneleri dediğiniz yine yuvarlak büyükçe olanımıdır ki denedim eğwr o ise

Kalamar kemiği bulundurulması zorunludur ondan kalsiyum sağlarlar :)

Evet onuda aldım lakin ilgisini çekipte yemiyor artık türlü yollar denemeye devam edeceğim

Geri