Karadeniz Pet

Gold Wings Yem Hakkında

Bugün bu beaks yemden alıcaktım lakin , yemeksepetin de indirim kuponu varmış alacak bir şey bulamayınca kuş yemi var mı diye bakayım dedim. Flora marka yem satılıyordu 400 gramı 14 liraya. Bu fiyata bu kadar yem kötü alamaz deyip aldım.(İnternette de en az 10 lira).3 paket. Kuponla birlikte ucuza geldi ama yemde ağır bir rutubet kokusu var. S.k.t 10/2021 . Herhangi bi böceklenme yada kararma da yok. Hatta şuan kullandığım versele lagayla karşılaştırdım tohumlar daha bile parlak duruyor. Ama versele lagada böyle bi koku yok. Versele in de s.k.t si 12/2021. Bu koku neden kaynaklanır pakette herhangi hava alma durumuda söz konusu değil. Bu yemi versem sıkıntı olur mu ? Sadece havalandırsam düzelcek gibi. 🙄😂
Ürün linkini atın bi inceleme yapalım 👀

Yem Hammaddeleri ( % en az - % en çok );

Sarı darı 20 – 60
Ak darı 10 – 30
Kırmızı darı 5 – 15
Kuş yemi 15 – 40
Keten tohumu 0 – 8

Diğer verilere bakmadan direkt tohum çeşitliliğine bakayım dedim kör oldum 👀

Sarı darı, ak darı, kırmızı(kızıl) darı, keten tohumu, kuş yemi (wtf?) kuş yeminden kasıtlarını anlamış değilim kısaca sadece 4 tohumdan oluşuyor, oranlarını sabit verilere dayandırmak yerine kullanılan en az ve en çok % orana bölmüşler yani aldığınız paketteki tohum miktarını ayırmanız mümkün değil sarı darı %20'de kullanılmış olabilir %60'da :rolleyes:

4 tohum kullanıldığı için diğer değerleri atmak istemedim şayet değerlerin sadece kağıt üzerinde olduğunu düşünüyorum. Tohumların taze ve kaliteli olması halinde aşırı yağlanması olan kuşlar için diyet amaçlı kullanılabilir lakin ideal ağırlığa sahip kuşlar için yetersiz besin içeriğine sahip 🐦

Sarı darı 20 – 60
Ak darı 10 – 30
Kırmızı darı 5 – 15
Kuş yemi 15 – 40
Keten tohumu 0 – 8

Sarı darı, ak darı, kırmızı(kızıl) darı, keten tohumu, kuş yemi (wtf?) kuş yeminden kasıtlarını anlamış değilim kısaca sadece 4 tohumdan oluşuyor, oranlarını sabit verilere dayandırmak yerine kullanılan en az ve en çok % orana bölmüşler yani aldığınız paketteki tohum miktarını ayırmanız mümkün değil sarı darı %20'de kullanılmış olabilir %60'da :rolleyes:

4 tohum kullanıldığı için diğer değerleri atmak istemedim şayet değerlerin sadece kağıt üzerinde olduğunu düşünüyorum. Tohumların taze ve kaliteli olması halinde aşırı yağlanması olan kuşlar için diyet amaçlı kullanılabilir lakin ideal ağırlığa sahip kuşlar için yetersiz besin içeriğine sahip 🐦
Hocam aslında gözle bakınca hemen hemen aynı gözüküyor versele lagayla 6 tohum var aspirle yulafıda sayarsak hatta siyah darı da var. Yerli bir ürün o yüzden oranları yüzeyseldir.🙄 Asıl sorun şu ki kokusu acaba koku yemden değil de paketlendiği depolardan dolayımı böyle ağır bi rutubey kokusu var.

Hocam aslında gözle bakınca hemen hemen aynı gözüküyor versele lagayla 6 tohum var aspirle yulafıda sayarsak hatta siyah darı da var. Yerli bir ürün o yüzden oranları yüzeyseldir.🙄 Asıl sorun şu ki kokusu acaba koku yemden değil de paketlendiği depolardan dolayımı böyle ağır bi rutubey kokusu var.
Yemde boyalı ekmek parçaları var, tohumlar parlak lakin üzerlerinde beyaz tozlar var tüm pakette bu tozlar mevcut mu? yulaflar bozulmuş olabilir.

Asıl konuya gelirsek bi türlü gelemedik :) Ürünlerin muhafaza edildiği, paketlendiği alanlardaki nem sebebi ile tohumlar koku çekmiş olabilir, tohumlar nem tutup daha sonra kurutulup paketlenmiş olabilir.

Yemde boyalı ekmek parçaları var, tohumlar parlak lakin üzerlerinde beyaz tozlar var tüm pakette bu tozlar mevcut mu? yulaflar bozulmuş olabilir.

Asıl konuya gelirsek bi türlü gelemedik :) Ürünlerin muhafaza edildiği, paketlendiği alanlardaki nem sebebi ile tohumlar koku çekmiş olabilir, tohumlar nem tutup daha sonra kurutulup paketlenmiş olabilir.
Tozlar paketten değil galiba yemlik de vardı . Bu yemi akıllı yemlikte kullanmak için aldım doldururken ekmekleri toplıycam. 🙄 Yani şimdi ne yapayım hocam kuşlara versem bi sıkıntı olur mu ?

Sarı darı 20 – 60
Ak darı 10 – 30
Kırmızı darı 5 – 15
Kuş yemi 15 – 40
Keten tohumu 0 – 8

Kuş yemi dedikleri Aspur
Bu verilere göre o anda elimizde hangi tohumlar fazla ise karıştırıp veriyoruz demek istemişler.:D Genelde rutubetli yem kokusu uzun süre toprakla temastan oluyor.Çuval içinde toprak zeminli ambarlarda beklemekten.

Yerli mal alıp, memleket kazansın istiyor insan ama bizde kimse helăl para peşinde değil. 😩 Kolay yoldan para kazanma derdinde. Geçen hafta da yerli malı kafes aldım plastiği boyası dökülüyordu. İade etmek zorunda kaldım. Dayang marka aldım onun yerine. Ne malı bu bilmiyorum ama arada dağlar kadar fark var. Piyasada ucuz yemlerde var eurgold, jungle vs gibi. Bunları alıp böyle bişeyle karşılaşsam yadırgamam. Nerdeyse ithal versele lagayla aynı para yem, ama onun yanında kalitesi 0.

Yerli mal alıp, memleket kazansın istiyor insan ama bizde kimse helăl para peşinde değil. 😩 Kolay yoldan para kazanma derdinde. Geçen hafta da yerli malı kafes aldım plastiği boyası dökülüyordu. İade etmek zorunda kaldım. Dayang marka aldım onun yerine. Ne malı bu bilmiyorum ama arada dağlar kadar fark var. Piyasada ucuz yemlerde var eurgold, jungle vs gibi. Bunları alıp böyle bişeyle karşılaşsam yadırgamam. Nerdeyse ithal versele lagayla aynı para yem, ama onun yanında kalitesi 0.
Bütün forum yemden muzdarip bu işe mi girsem 🙄 Taze tohum bulup kendim karıştıyorum paketler paketler satarım 😁

Hocam galiba ekmek, aspir tohumu basmadan çok para bırakmıyor ki gramajı tamamlamak için onları dolduruyorlar. Bunları ayıklayıp satarsan bu ülkede batarsın 🙄

Hocam galiba ekmek, aspir tohumu basmadan çok para bırakmıyor ki gramajı tamamlamak için onları dolduruyorlar. Bunları ayıklayıp satarsan bu ülkede batarsın 🙄
Zaten yem fiyatları içeriklerine göre oldukça pahallı, biz burada tek çeşit Versele Laga'yı ballandırırken adamlar verselenin 10 çeşidi arasında tercih yapıyor 3-4 dolara 1kg yem alıyorlar. Bizde burada ekmek, çekirdek, aspir ayıklayalım 🤷🏻

Maliyeti yüksek değil 30₺ yem satıyorlar 4 çeşit tohum var...

Bir başlık da bi yem paylaşmışlar 150 GRAM atıştırmalık yabani tohum diye versele laganin 20-25 lira. Galiba içinde sadece japon tohumu var ama güzel bi meblağ.Bir de pelet yem hocam bizim ülkede yok yapılabilir birşeyse alıcısı çok olur.

Bir başlık da bi yem paylaşmışlar 150 GRAM atıştırmalık yabani tohum diye versele laganin 20-25 lira. Galiba içinde sadece japon tohumu var ama güzel bi meblağ.Bir de pelet yem hocam bizim ülkede yok yapılabilir birşeyse alıcısı çok olur.
Tohum hakkında birazdan başlık açıcam, muhabbet kuşları için pelet yem malesef yok VL C15 verilebilir ki mecburen pelet olarak o kullanılmalı çok bir alternatif yok 🤷🏻