Karadeniz Pet

Hastami oldu?.

Avni duman

Yeni Üye
Merhabalar
kafesin icinde dışkı gibi ama dışki ollmayan beyaz renkli birseyler farkettim bugunde kizim ayni maddeyi kusun gagasinin kenarlarinda ve agzindan cikartirken gormus sanirim kusuyor
Eger kusmuk ise neden olur?.
Not: kusu cereyanda birakmadik oda sicakliginda duruyor.

Kuşunuz kursak mantarı olmuş olabilir, yemleri sindiremeyip geri çıkarıyordur. Ancak gagasından keskin bir koku almanız kursak mantarı için en önemli belirtidir. Herhangi bir koku var mı bir kontrol edin ağzını, sonra tekrar bilgilendirme yapın.

Kuşunuz kursak mantarı olmuş olabilir, yemleri sindiremeyip geri çıkarıyordur. Ancak gagasından keskin bir koku almanız kursak mantarı için en önemli belirtidir. Herhangi bir koku var mı bir kontrol edin ağzını, sonra tekrar bilgilendirme yapın.

Herhangi bir koku yok fakat biraz halsiz keyifsiz gibi sanki

Bir görüntü atabilir misiniz, hem kuşun hem dışkısının? Mümkünse video daha iyi olacaktır.

Beyaz lekeler daha fazlaydi 2 saat once kafesi temizledim

Ekli dosyalar

• 20171223_154314.jpg
    20171223_154314.jpg
    562.6 KB · Görüntüleme: 22
  • 20171223_154254.jpg
    20171223_154254.jpg
    744 KB · Görüntüleme: 21
  • 20171223_154234.jpg
    20171223_154234.jpg
    913.1 KB · Görüntüleme: 22
Beyaz lekeler dediğiniz nedir anlayamadım ama kuşunuzun dışkısı beyaz zannediyorum ben. Birazda kabuksuz yem görüyorum etrafına düşmüş, ya kusuyor dediğiniz gibi ya da dışkısında var anlayamadım çünkü dışkı değil diyorsunuz. Ancak beyaz dışkı tehlikelidir, pankreans da bir sıkıntı olduğuna işaret eder ve gecikmeden tedavi gerekir. Kuş susuz kalınca da bu gerçekleşir, ne zamandan beri dışkı bu şekilde beyaz, bir de kuş susuz kalmış olabilir mi?

Normal diskisi olmasi gerektigi renkte en fazla 3 gundur beyazliklar var susuz hic kalmadi eminim.
Yemine gelince kabuklu kabuksuz yemi karisik.

Kabuksuz yem asla kullanmayın, bu bakterilere tozlara mikroplara vs açık kapı bırakır. Bu yüzden kuşunuzda rahatsızlık da gerçekleşmiş olabilir, ben size burada ilaç önerebilirim evet ancak beyaz kaka ciddidir, veterinere gidin biran önce bence. Yine gören arkadaşlardan tedavi sunanlar da olur ancak ben veteriner öneriyorum, sonra yeniden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Veterinere uzak oldugumdan suan gidemem malesef. Onereceginiz ilac nedir pet shoplarda bulabilirmiyim

Pet shoplarda ilaç satılması yasak. Eczane ya da veterinerden bulabilirsiniz.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bakteriyel olduğunu düşünüyorum çünkü kabuksuz yem kullanılmış.
Tetramezatini tavsiye edebilirim. Tetramezatinin içeriğindeki septisemi için de kullanılan yararlı bakterilerden dolayı faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü septisemi de kana karışan bakteriler sonucu oluşan hastalıktır böbreklerde dahi olabiliyor. Genelde iltihaplı oluşumlardır. Bu beyaz dışkının sebebi genelde pankreans enfeksiyonudur ve bu enfeksiyon iltihaplı olabilir. Bunları düşündüğüm zaman, tetramezatini 4-5 gün süreyle yarım suluğa mercimek tanesi şeklinde ekleyerek kullanın. Ancak bilinmelidir ki tetramezatin sert bir ilaçtır, zararlı bakterilerin yanında yaralı bakterileri de yok ettiği için arkasından multivitamin ve probiyotik tedavisi uygulanmalıdır yoksa tedaviden sonuç alınamayacağı gibi bağışıklık da kazanması görülebilir, yahut da daha büyük zararlara yol açılabilir. Arkasından 3 gün multivitamin 3 gün de probiyotik uygulamalısınız. Sonra da bir yem takviyesi elde edin, kullanın. Doza dikkat etmelisiniz. Veterinerlerden yine temin edilir bu ilaç, petshoplar da yoktur bildiğim kadarıyla. Bu yüzden yine veterinere gitmeniz gerekecek. Kısacası bence veterinere gidin.

Son düzenleme:
Tetramezatini tavsiye edebilirim. Tetramezatinin içeriğindeki septisemi için de kullanılan yararlı bakterilerden dolayı faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü septisemi de kana karışan bakteriler sonucu oluşan hastalıktır böbreklerde dahi olabiliyor. Genelde iltihaplı oluşumlardır. Bu beyaz dışkının sebebi genelde pankreans enfeksiyonudur ve bu enfeksiyon iltihaplı olabilir. Bunları düşündüğüm zaman, tetramezatini 4-5 gün süreyle yarım suluğa mercimek tanesi şeklinde ekleyerek kullanın. Ancak bilinmelidir ki tetramezatin sert bir ilaçtır, zararlı bakterilerin yanında yaralı bakterileri de yok ettiği için arkasından multivitamin ve probiyotik tedavisi uygulanmalıdır yoksa tedaviden sonuç alınamayacağı gibi bağışıklık da kazanması görülebilir, yahut da daha büyük zararlara yol açılabilir. Arkasından 3 gün multivitamin 3 gün de probiyotik uygulamalısınız. Sonra da bir yem takviyesi elde edin, kullanın. Doza dikkat etmelisiniz. Veterinerlerden yine temin edilir bu ilaç, petshoplar da yoktur bildiğim kadarıyla. Bu yüzden yine veterinere gitmeniz gerekecek. Kısacası bence veterinere gidin.

Tetramezatini tavsiye edebilirim, Biteral de olabilir. Tetramezatinin içeriğindeki septisemi için de kullanılan yararlı bakterilerden dolayı faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü septisemi de kana karışan bakteriler sonucu oluşan hastalıktır böbreklerde dahi olabiliyor. Genelde iltihaplı oluşumlardır. Bu beyaz dışkının sebebi genelde pankreans enfeksiyonudur ve bu enfeksiyon iltihaplı olabilir. Bunları düşündüğüm zaman, tetramezatini 4-5 gün süreyle yarım suluğa mercimek tanesi şeklinde ekleyerek kullanın. Ancak bilinmelidir ki tetramezatin sert bir ilaçtır, zararlı bakterilerin yanında yaralı bakterileri de yok ettiği için arkasından multivitamin ve probiyotik tedavisi uygulanmalıdır yoksa tedaviden sonuç alınamayacağı gibi bağışıklık da kazanması görülebilir, yahut da daha büyük zararlara yol açılabilir. Arkasından 3 gün multivitamin 3 gün de probiyotik uygulamalısınız. Sonra da bir yem takviyesi elde edin, kullanın. Doza dikkat etmelisiniz. Veterinerlerden yine temin edilir bu ilaç, petshoplar da yoktur bildiğim kadarıyla. Bu yüzden yine veterinere gitmeniz gerekecek. Kısacası bence veterinere gidin.

Geri