Karadeniz Pet

Hava Kesesi Bakterisi Mi Acaba?

Einsatz

Meraklı Üye
Konu başlığı yanlış olabilir (bilmediğimden) kusura bakmayın lütfen...

Şu aşağıdaki resim'e bakar mısınız normal mi bu iki şişiklik ?

Eğer değilse, ensesine AVIMEC damlatmamı önerir misiniz?

V3ajVZ.jpg

nJM4gV.jpg

vJ53Lz.jpg

İkiside kuşun kursağı. Ve anne besledikçe şişer. Müdahale gerektirecek birşey görmedim ben.

Hocam erken karar vermeyin . Selçuk hocamında dediği gibi kuşun kursağı yani beslendikçe şişer . Müdahale etmeyin.

Yavrunun annesi öldü daha önceden bunu söylemiştim hatırlayan belki bilir, sormak istediğim bir şey var bununla alakalı. Biz bu yavruya mama veriyoruz besleme aparatıyla, su olayını nasıl yapacaz? Mamadan alıyor zaten diye düşünüyoruz fakat ekstra olarak vermemiz gerekiyor mu ?

@Selçuk YÜKSEL @ramazan._can

Siz keşke yavrunun resmini paylaşana kadar birde annenin resmini paylaşsaydınız . Keşke birde biraz daha erken davransaydınız . Annedeki durum ilerlemiş olmalı yoksa bir gün içerisinde oluşup hemen ölmesini etkileyecek şiddetle olmamıştır.

İlk olarak belki babası beslemeye devam edebilir. Onu takip edin akşama kadar eğer ki beslemez ise siz devreye girersiniz.

Yavrunun annesi öldü daha önceden bunu söylemiştim hatırlayan belki bilir, sormak istediğim bir şey var bununla alakalı. Biz bu yavruya mama veriyoruz besleme aparatıyla, su olayını nasıl yapacaz? Mamadan alıyor zaten diye düşünüyoruz fakat ekstra olarak vermemiz gerekiyor mu ?

@Selçuk YÜKSEL @ramazan._can
1-2 yudum suluktan ıcmesını saglamalısınız.

Siz keşke yavrunun resmini paylaşana kadar birde annenin resmini paylaşsaydınız . Keşke birde biraz daha erken davransaydınız . Annedeki durum ilerlemiş olmalı yoksa bir gün içerisinde oluşup hemen ölmesini etkileyecek şiddetle olmamıştır.
Anne öleli 3 gün oldu sanırım, 3 gündür biz besliyoruz ve saglıklı gözüküyor şuan. Baba beslemedi.

Annenin son günkü resmi, 1 gün öncesinde hiçbir şey yoktu cıvıl cıvıldı gerçekten. Ishal falan asla değil, halsizlik yoktu normaldi her şey. Sabah ablamın cagırmasıyla karşılaştığımız durum bu :(
zJ565D.jpg

Muhabbet kuşları, tükettikleri suyun neredeyse tamamını sindirim sistemi için kullanırlar. Bu yüzden çok az su tüketirler. Eğer verdiğiniz mama cıvık ise veya babası yavruyu besliyorsa, sıvı ihtiyacını buradan temin edecektir. Eğer şüphe kalmasın diyorsanız, günde birkaç defa gagasına bir iki damla su damlatabilirsiniz.

Mamadaki su yeterlidir. Mama olarak da profesyonel elle besleme maması tavsiye ederim. Ve içine mutlaka probiyotik de katın bir miktar.

Dışkı kıvamı iyi de Dışkıda siyah bir nokta görünüyor. O fotoda mı öyle görünüyor. Başk dışkısını da paylaşın.

Dışkı kıvamı iyi de Dışkıda siyah bir nokta görünüyor. O fotoda mı öyle görünüyor. Başk dışkısını da paylaşın.
Yok Selçuk hocam dışkı kıvamı bu şekilde, o siyah noktada herhalde peçeteye bir şey geldi ondan kaynaklı. Hemen aşağıda paylaşıyorum farklı bir dışkı. Bu dışkı ne zamandan bilmiyorum ama, elimizde olan bu ve az önce yorumladığınız.
NOE8ag.jpg

Selçuk hocam çok özür dilerim ama son 2 sorum daha olacak. Yavruyu yaşatmak istiyoruz o nedenle ihtiyacımız var bilgilerinize.

1 - Yavruyu nasıl sıcak tutabiliriz? (Biz ısıtıcı falan kullanıyoruz oda sıcaklığı 30 derece ve ayrıca altında bez var bezin altında talaş vb vb) bu yeterli mi ?

2 - Mama olarak bebek maması alıyoruz. "Hero baby Yardımcı bebek mama" içine biraz un, biraz probiyotik, cici bebe katıp yavruya veriyoruz. Bu doğru mu yeterli olur mu sizce?

Bukadar :D Çok özür ve çok teşekkürler :D

Bence versele laganın elle besleme mamasından alın. En sağlıklısı o şekilde beslemektir. Cici bebe falan geliştirmez hayvanı. Nekton da olabilir ikisinden birini kuşlanın. 100 gr 20 lira civarı yanılmıyorsam. Çok pahalı da değil. İçine de probiyotik katarak besleyin. Daha sağlıklı büyür. İçerisi 30 dereceyse ekstra bir şeye gerek yok. 25 derece bile soğuk değil onun için.

Bence versele laganın elle besleme mamasından alın. En sağlıklısı o şekilde beslemektir. Cici bebe falan geliştirmez hayvanı. Nekton da olabilir ikisinden birini kuşlanın. 100 gr 20 lira civarı yanılmıyorsam. Çok pahalı da değil. İçine de probiyotik katarak besleyin. Daha sağlıklı büyür. İçerisi 30 dereceyse ekstra bir şeye gerek yok. 25 derece bile soğuk değil onun için.
tamamdır hocam cok teşekkürler

Geri