Karadeniz Pet

Her şey güzel gidiyor diyordum..

Ekli dosyalar

• CYMERA_20170403_185943.jpg
    CYMERA_20170403_185943.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
Kuşunuzda bir dert var ama siz daha iyi bilirsiniz. Önce bir damla gagayı açtırıp damlatın. Sonra ayırıp suluğuna 8 damla kadar karıştırın hergün tazeleyin 4 gün kullanın.Sabah akşam birer damla gagaya damlatma yapabilirsiniz.

Kuşunuzda bir dert var ama siz daha iyi bilirsiniz. Önce bir damla gagayı açtırıp damlatın. Sonra ayırıp suluğuna 8 damla kadar karıştırın hergün tazeleyin 4 gün kullanın.Sabah akşam birer damla damlatma yapabilirsiniz.
Hocam Ahmet hocam da size yönlendirdi, bu verdiğim bilgilerin hepsi doğru eksiği yok tam bilgiler görselleri ile de. Siz ne düşünüyorsunuz bu şartlar altında?

Sabah akşam birer damlatma yapabilirsiniz dediniz son cümlenizde bu arada, gagasına mı damlatacağım dediğiniz gibi?

Hocam Ahmet hocam da size yönlendirdi, bu verdiğim bilgilerin hepsi doğru eksiği yok tam bilgiler görselleri ile de. Siz ne düşünüyorsunuz bu şartlar altında?

Sabah akşam birer damlatma yapabilirsiniz dediniz son cümlenizde bu arada, gagasına mı damlatacağım dediğiniz gibi?
Böyle tutarsanız kolayca açtırıp damlatırsınız. Bahsettiğiniz koku varsa bence ilaç kullanın.

Böyle tutarsanız kolayca açtırıp damlatırsınız. Bahsettiğiniz koku varsa bence ilaç kullanın.
Evet bunu açtığınız konunuzda izlemiştim. Tamam hocam, eczaneden alacağım yarın ilacı. Böyle şişesi var mı damlatmam için ilacın?
Bir de bu ilaç geçirir değil mi hocam? Çiftimi tedavi süresinde ayırayım mı? Ayrı suluk kullanmam gerekir çünkü, bu gerekir mi hocam?

Evet bunu açtığınız konunuzda izlemiştim. Tamam hocam, eczaneden alacağım yarın ilacı. Böyle şişesi var mı damlatmam için ilacın?
Bir de bu ilaç geçirir değil mi hocam? Çiftimi tedavi süresinde ayırayım mı? Ayrı suluk kullanmam gerekir çünkü, bu gerekir mi hocam?
Kardeşim,
Öncelikle panik yok. İlacı al dene neticede veteriner değiliz. Birde resimden filmden tahmin yapmaya çalışıyoruz. Eczaneden veya evden bir damlalık bul. Tutuş tekniğini uygula, tam gaganın içine damlat, diliyle yuttuğunu gör. 1 damla uygula. Gerisi Allah'ın takdiri.

Kardeşim,
Öncelikle panik yok. İlacı al dene neticede veteriner değiliz. Birde resimden filmden tahmin yapmaya çalışıyoruz. Eczaneden veya evden bir damlalık bul. Tutuş tekniğini uygula, tam gaganın içine damlat, diliyle yuttuğunu gör. 1 damla uygula. Gerisi Allah'ın takdiri.
Tamam hocam Allah razı olsun, uygulayacağım tedaviyi çok sağolun

Benim kusumada yardim edin lutfen durumu ciddi
Bu kuşun nesi var ne zaman başladı belirtiler nasıl?
5 gun once hic bir seyi yoktu. Bir gun aniden yuzunun bu hale geldiginu gordum hemen veterinede gittim ishal olgunu ve poposunu temizlemek icin yuznunde enfeksyon kaptgni soyledi goz merhemi damlasi ve ishal icin suyuna toz koyuyorum 5 gun gecti durum iyiye gidiyor gibi fakay gagasina dagilan yaralardan yemek yiyemiyor hayvan tuylerini yoluyor temizliyorum sanki hep pismis ve iyilesmiyormus gibi geliyir bana sizce ne yapabilirim onun icin daha baska

5 gun once hic bir seyi yoktu. Bir gun aniden yuzunun bu hale geldiginu gordum hemen veterinede gittim ishal olgunu ve poposunu temizlemek icin yuznunde enfeksyon kaptgni soyledi goz merhemi damlasi ve ishal icin suyuna toz koyuyorum 5 gun gecti durum iyiye gidiyor gibi fakay gagasina dagilan yaralardan yemek yiyemiyor hayvan tuylerini yoluyor temizliyorum sanki hep pismis ve iyilesmiyormus gibi geliyir bana sizce ne yapabilirim onun icin daha baska
Veteriner bir tedavi vermişzaten. 5 günden fazla size uygulama vermemiştir diye tahmin ediyorum. Dolayısıı ile ilacı sanırım artık keseceksiniz. 2-3 gün probiyotik 2-3 gün su vereceksiniz. İshal bu önünüzdeki birkaç gün içinde geçecektir.
İshali geçerse nefes almasını hırıltılı mı ona dikkat edin.
6 gün sonra geçmezse size bu ilacı öneriyorum. Hem ishali hemde hırıltıyı geçirmesini ki ben akciğerinden kaynaklı bir hastalığın gözlerine vurduğunu düşünüyorum. Kuş kötüleşirse yem yiyemezse şırınga ile besleme, dal darı, mama yıda öneririm. Tekrar antibiyotik vermeden önce kuşun toparlaması gerekir. Vitamin takviyesini unutmayın. Yaralarına terramycin, Tirecort gibi Merhem uygulaması yapabilirsiniz. Onuda sabah akşam yapın.

Son düzenleme:
Ya ne olur Ahmet hocam Allah razı olsun :D Lütfen ama şimdi neden böyle bir şeyler var neden kokuyor ağzı, çok fena kokuyor.. Kuyruğu niye böyle hareket ediyor ve neden kusacak gibi yapıyor vs vs :oops::oops::oops:
Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi [emoji87]

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kursak mantarı yanlış bilmiyorsam son düzlüktesin malesef

sen degil sumbul ama sanki krem sürerken tahriş edilmiş gibi görünüyor inşallah kursak mantarı degildir

Kursak mantarı tedavi edilmez ise ölümle sonuçlanır net

Geri