Karadeniz Pet

Her şey güzel gidiyor diyordum..

Sakuram

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar ben sarı oğlana dişi aldım biliyorsunuz ama geldiğinden beri dişi kokuyordu kafesi de kokutmaya başladı dedim herhalde petshopta kokmuştur. Yıkadım yine kokuyor. Gagasını kokladım kursak mantarı mı diye bence kötü kokuyor ama tüm bedeni kokuyor tabi sanki gagası daha fazla. Korkunca falan hızlı hızlı nefes alıyordu hani çok uçmuşta yorulmuş gibi ve pıt pıt ses çıkıyordu. Az önce salıncakta idi izledim böyle boynunu uzattı kusacak sanıyorum bazen ama hiç kusmuyor salya da yok. Çok korkuyorum ben hele ki dişim çok güzel iken bir de her şey yolunda giderken.. ne düşünüyorsunuz? Kuyruk sallama falan hiç farketmiyorum ama daha dikkatli izleyeceğim. Geceleri beraber aynı salıncakta uyuyor benim çiftim ben onları çok seviyorum biliyorsunuz heyecanımdan.. Resimlerdeki dışkı resmi ise 2 dakikalık bir resim yeni çektimEkli dosyayı görüntüle 10129 Ekli dosyayı görüntüle 10130 Ekli dosyayı görüntüle 10131 Ekli dosyayı görüntüle 10132

Not: Dişi 7 aylık erkek 8 aylık. Erkek evcil, dişi ise Mart ın 21 inden beri benimle.

Videolara baktım kursak mantarındaki kuyruk sallama nasıl oluyor diye, o şekilde sallaması yok. Fakat çok kokuyor şimdi yine kokladım ve gagası daha çok kokuyor..

Yok yok şimdi salıncağa koydum ve baktım çok ama çok hafif çok hafif çoook hafif aşağı yukarı hareket ediyor kuyruğu ama dikkatli bakmak gerekiyor görmek için buyrun bakın Ekli dosyayı görüntüle 10135

Son düzenleme:
1 Kus yikanmaz isterse kendisi yikanir
2 Kus sizden korkuyor agzini acip kapamasi buyuzden
3 Kursak mantari oldugunu dusunmuyorum insallah da oyle degildir 1 2 damla elma sirkesi damlatin suluguna onlem olsun

1 Kus yikanmaz isterse kendisi yikanir
2 Kus sizden korkuyor agzini acip kapamasi buyuzden
3 Kursak mantari oldugunu dusunmuyorum insallah da oyle degildir 1 2 damla elma sirkesi damlatin suluguna onlem olsun
Evet yıkanmaz kesinlikle ama kursak mantarı mı diye emin olmak istedim.. Tekrar bir gif atıyorum bu şekilde yapıyor ara sıra kusacak sanıyorum..

Ve inanın bana benden korkmuyor artık çok bunu aştık ustam biliyorsunuz yuvaya bile girdi kendi kendisine :(Ekli dosyayı görüntüle 10136

İkisi de şu an yuva ile ilgileniyor de bakın, tabi dişi arada gagasını açıyor esniyor gibi kusacak gibi yapıyor :(
Ekli dosyayı görüntüle 10137

Ya her şey o kadar güzel ilerliyordu ki.. Bir araştırdım 3 gündür çok üzülüyordum sizlere sorayım dedim ya ben çok üzüldüm şu an..

Son düzenleme:
Şakada yapilmiyor:D:rolleyes: Birseyi yok merak etmeyin;)
Ya gerçekten şaka mıydı bu :) :) Ya peki neden böyle? Son anlarını mutlu geçirsin diye kuşları dışarı çıkardım ya ben :D Ya ama gagası kokuyor çok kötü ekşimsi. Sonra bu hareketleri neden yapıyor kuyruğunu da indirip kaldırıyor? Bu ya niye böyle ben çok tedirginim

Ya gerçekten şaka mıydı bu :) :) Ya peki neden böyle? Son anlarını mutlu geçirsin diye kuşları dışarı çıkardım ya ben :D Ya ama gagası kokuyor çok kötü ekşimsi. Sonra bu hareketleri neden yapıyor kuyruğunu da indirip kaldırıyor? Bu ya niye böyle ben çok tedirginim
Suclu sizsiniz bunu bir dusunun bugun

Şimdi kafese geri koydum ikisini de :)

Suclu sizsiniz bunu bir dusunun bugun
Nasıl yani? Geldiğinden beri böyle kokuyor gagası ve kafesi de kokuttu ben kafesi dibine kadar dezenfekte ettim kuşu da hafif yıkadım ve üşütmedim ama hala aynı ve artık tek ayak üstünde daha sık duruyor kusuyor gibi yapıyor böyle kuyruğu hareket ediyor. Ben yıkayalı çok oldu 1 hafta oluyor ve bu 3 gündür bu kadar şiddetli. Önceden sadece kokuyordu

Nasıl yani? Geldiğinden beri böyle kokuyor gagası ve kafesi de kokuttu ben kafesi dibine kadar dezenfekte ettim kuşu da hafif yıkadım ve üşütmedim ama hala aynı ve artık tek ayak üstünde daha sık duruyor kusuyor gibi yapıyor böyle kuyruğu hareket ediyor. Ben yıkayalı çok oldu 1 hafta oluyor ve bu 3 gündür bu kadar şiddetli. Önceden sadece kokuyordu
Siz kaynanalar yokmusunuz fanasiniz bir annenin bir oglu bir kizi varmis yatiya kalmis cocuklari kizinin odasina bakmis damatla kizi mesafeli uyuyorlarmis dürtmus kizini kiz oglan usuyecek yaklas saril kocana niye uzak duruyon demis ordan oglunun odasina gecmis bakmis oglan gelin sarilmis sıkı sıkı bak şu gelinin yaptigina gozu kor olmayasica oglani bogacak sicaktan bunaltip öldurecek demis bunu duyan ogluda ana bu evin bir tarafi yazlik bir tarafi kişlikmi demis :) kaynana her yerde kaynana yani :rolleyes:

Siz kaynanalar yokmusunuz fanasiniz bir annenin bir oglu bir kizi varmis yatiya kalmis cocuklari kizinin odasina bakmis damatla kizi mesafeli uyuyorlarmis dürtmus kizini kiz oglan usuyecek yaklas saril kocana niye uzak duruyon demis ordan oglunun odasina gecmis bakmis oglan gelin sarilmis sıkı sıkı bak şu gelinin yaptigina gozu kor olmayasica oglani bogacak sicaktan bunaltip öldurecek demis bunu duyan ogluda ana bu evin bir tarafi yazlik bir tarafi kişlikmi demis :) kaynana her yerde kaynana yani :rolleyes:
Ya ne olur Ahmet hocam Allah razı olsun :D Lütfen ama şimdi neden böyle bir şeyler var neden kokuyor ağzı, çok fena kokuyor.. Kuyruğu niye böyle hareket ediyor ve neden kusacak gibi yapıyor vs vs :oops::oops::oops:

Normal degil usutmus olabilir kum var mi kafeste elma sirkesi damlatin

Kusunuz tam alismamis kabul etmesenizde korkuyor malesef

Geri