Karadeniz Pet

Hızlı hızlı sesli nefes alıyor

Veterinere götürmeli miyim

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

• Birkaç gün takip et

• Kullanılan toplam oy
    0

Selcuk33

Yeni Üye
Çok hızlı nefes alıyor ve nefes alırken çok ses çıkarıyor. Bugün banyo yaptı sonrasında böyle oldu ne yapabilirim bişey olcak diye çok korkuyorum

Öncesinde böyle bir şey yok muydu yani banyodan sonra mi oldu. Ve kendi mi girdi suya yoksa siz mi yaptırdınız

Evet öncesinde hiç bişey yoktu yağlı bişeyin içine girdi diye biz yıkadık ama kafasını ıslatmadan yıkamıştık korktu mu acaba

Evet şuan travma yaşıyordur. Çok korkmuştur. Siz yine gozlemleyin. Ekstra bir durum olursa yazarsiniz.

Düzelmesi için bişey yapabilir miyim, kendi Haline mi bırakmak gerekir? Tüylerindeki yağlarda tam olarak temizlenmedi bu da rahatsız ediyor şuan

Nasıl düştü ki yağa komple mi. Şuan islaksa tüyleri kurumasını bekleyin. Daha sonra sirkeli suyla fisfis yardımıyla korkutmadan ürkütmeden deneyin. Yada pamuk yardımıyla. Tabi farklı fikri olan arkadaşlarda umarım yazar.

Çok teşekkür ederim ..tüyleri kurumaya başladı sadece yağlı biraz sabah sirkeli su ile yavaşça temizleriz tekrardan..

Resim yüklerken dosya büyük diyerek yüklemiyor şuan gitmemiş attığım

32E057BA-0475-4FBB-870B-21636E9B629D.jpeg

Şuan sildiginiz için mi tuyleri bu şekilde ıslak gibi. Eğer ki yem yemiyorsa kendiniz kursaktan besleme yapmalısınız şırıngayla. Yoksa açlıktan kötü sonuçlar doğurabilir.

Ayrıca tüyleri için b vitamini vermelisiniz. Bt amin forte vitamini temin edin. Bunun yanında probiyotik entrobac. Haftada 2 kez verin. Düzelir biraz zaman alır ama düzelir 🙏🏻

Tüyleri hala yağlı gibi onunda etkisiyle böyle duruyor o yüzden uçamıyor. Yem veriyorum ama dışkısı da eskiye göre çok nadir ve boyutu büyük. Suyuna vitamin katıyorum ama şuan su içmiyor dediğiniz ilaçları da temin edicem yarın çok sağolun inşallah bir an önce toparlanır

Bu arada nekton biotin alın. Zarar görmüş tüyler için veya tüy gelişimi için. İnşallah 🙏🏻

Hayır petshoplarda satilmiyor. Hatta oradaki vitaminleri bile önermiyorum. İnternetten temin ediniz. Dediğim takviyeleri.

Geri