Karadeniz Pet

Hubert Jansen

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Jansen01.jpg

Jansen02.jpg

Jansen04.jpg

Jansen06.jpg

MaşAllah kuşlardaki irilik muhteşem. Çok güzel ve temiz iş yapıyorlar.

yuvalıklarda 3 er tane delik var ve çok büyük yuvalıklar ilgimi çekdi

ustam bunlar o kadar profesyonellerdirki yuvalık takmasalar yine yavru alırlar :D adamlar bu işi biliyo

O konuda çok haklısınız işte :D

Yalnız gerçekten irilikler çok güzel. Bunların Showlarını düşünemiyorum güvercin gibi yaparlar kuşları eminim. Yarın öbür gün etle de beslerler bunları :D

O konuda çok haklısınız işte :D

Yalnız gerçekten irilikler çok güzel. Bunların Showlarını düşünemiyorum güvercin gibi yaparlar kuşları eminim. Yarın öbür gün etle de beslerler bunları :D

VALLA ustam işini hakkıyla yaparsan her zaman başarıya ulaşırsın bizim buralarda üretimhaneler pislikden ölüyo bu adamlar mamayı felan o biçim veriyolardır bu kuşların 1çifti en az 1000tldir

VALLA ustam işini hakkıyla yaparsan her zaman başarıya ulaşırsın bizim buralarda üretimhaneler pislikden ölüyo bu adamlar mamayı felan o biçim veriyolardır bu kuşların 1çifti en az 1000tldir

Orası öyle. Allah Müslüman gavur ayırmıyor çalışana yapana veriyor.

Orası öyle. Allah Müslüman gavur ayırmıyor çalışana yapana veriyor.

ya bizim burda petshopda adam gidiyo çevre illerden kuşu topluyo getiriyo 10tl karına satıyo :D ayda kazandığı para cebindeki sigara parasını bile çıkarmıyo ama yinede ben üreteyim ben kazanayım düşüncesi yok ögün petshopa girdim ustam adamın kafesinin tabanı dışkıdan geçilmiyo

Adamlar profesyonel işi biliyorlar salmalar dehşet ayrıca kuşlarıda bi o kadar muhteşem maşallah hayran kaldım

ya bizim burda petshopda adam gidiyo çevre illerden kuşu topluyo getiriyo 10tl karına satıyo :D ayda kazandığı para cebindeki sigara parasını bile çıkarmıyo ama yinede ben üreteyim ben kazanayım düşüncesi yok ögün petshopa girdim ustam adamın kafesinin tabanı dışkıdan geçilmiyo

Ustam hangi 10 TL kârı.. Bizim burdaki adam da 12-15 tlden İngiliz getiriyor kaça sattığını sen düşün artık. Hele çiftin fiyatını iyice uçuruyor ..

Şimdi bu görüntüleri gördükten sonra kazım abiye laf atmazmıyım ben...Ah kazım abi vah kazım abi hazır getirip sattın kazım abi.Hiç üreteyim demedin getirdiğin kuşların bakımını yapamadın çoğunu öldürdün hesabı sorulmaz mı zanettin kazım abi.15 lira edecek bir malzemeyi 30 liraya satmaya kalmadın mı çoğumuzu kerizlemedin mi ayıp ettin hesabı sorulmaz mı zanettin kazım abi..Şimdi nerdesin iflas ettin nerelerdesin alacaklılar peşinde hiç görünmezsin ah kazım abi vah kazım abi şu Hubert Jansen dayımızı gör de utan kazım abi... ;)

Şimdi bu görüntüleri gördükten sonra kazım abiye laf atmazmıyım ben...Ah kazım abi vah kazım abi hazır getirip sattın kazım abi.Hiç üreteyim demedin getirdiğin kuşların bakımını yapamadın çoğunu öldürdün hesabı sorulmaz mı zanettin kazım abi.15 lira edecek bir malzemeyi 30 liraya satmaya kalmadın mı çoğumuzu kerizlemedin mi ayıp ettin hesabı sorulmaz mı zanettin kazım abi..Şimdi nerdesin iflas ettin nerelerdesin alacaklılar peşinde hiç görünmezsin ah kazım abi vah kazım abi şu Hubert Jansen dayımızı gör de utan kazım abi... ;)

:)) kazım abinin günahı düşünüyorsan kazın abinin ahiretini düşünüyorsan bence sende gıybet yapma :)) ...

Adamlar yapıyor ya maşallaaahhh :) Ben kuşçuyum üretiyorum diyorsan böyle yapacaksın,işte bu adam kazanıyordur efendim.Adamın çift sayısı bizim hayatımızda gördüğümüz yumurta sayısı kadar,kuşları türk muhabbet kuşu üreticilerinin kuşlarına oranla 3-4 kat çok daha sağlıklı,ortam hijyen ve temizliği üst düzey,bilgi ve tecrübelerini tahmin etmek istemiyorum :D Bu adamın mesleğidir dersin çünkü adam büyük ihtimalle her kuşundan normal 4-5 lira para kazanarak 300-400 çiftten bunu alıyor,ama bizim bazı üreticilerimiz 50 çiftiyle böylelerine kafa tutarak 20-30lira almaya çalışıyor bir kuştan :D

şöyle bi durum var bizde genelde üretimhanesi olanlar ek iş tarzında yapıyo işlerinden kalan vakitle bu adamlar hergün temizlik yapıyo yemlerini bile kendiler üretiyo mama tarifleri falan o biçim mesela o yuvalıkların üzerinde 3 tane delik var onlar dişi kuş yumurtaya yatar nemden rahatsız olmasın diye ayarlanmış bide bizde hayvanları sevmeyenler bile petshopculuk yapıyo bunlarda o yok bizim burda adam malatyadan 25tlye kuş getiriyo burda satıyo 40 tlye 50 tlye kendisi üretmiyor .

Ek iş tarzında yapılan üretimlerde genelde kar elde edilmiyor etsede girdiğin strese değmiyor :) Babam bana hep der; ''yapıyosan hakkını vereceksin ''diye.İlerde ne mesleği seçeceksin önemi yok evlat,en iyisini yapacaksın.Bak mahallede terzi mehmet vardı? İstanbula gitti eğitim aldı değişik işler yaptı ama en iyisi şimdi çok iyi para kırıyor.Bak ...... abilerin avukat.Biri 10 yıldır çalışıyor biri 2 yıldır ,ama neden 2 yıllık olan anında evini arabasını dizdi.Neden insanlar 2 yıldır çalışanı tercih ediyor.Bunun gibi çok örnek var çünkü toplumda çok çalışan ve az çalışanlar mevcut.Sana ders olsun,işler doktor olmakla veya meslek edinmekle olmuyor en iyisi olursan oluyor, der :)
Bu adamlarda en iyisi olucam diye çalışıyor ve böyle imrendiyorlar bizleri :)

Fotoğraflara bakınca temizliğin başarıda etkisini baya bi anladım..

Geri