Karadeniz Pet

İki erkek muhabbet kuşu aynı kafeste beslenir mi?

CngizT

Yeni Üye
Tek erkeğin yanına arkadaş olur mu?

Yaşına göre değişir. Yavru kuşlar ise bir süreliğine geçinebilirler. 8 ayın üstündeyse birbirleriyle sürekli kavga edeceklerdir. Yani kısaca kısa bir süre için zorunluluğunuz varsa kalabilirler ama uzun bir süre beraber kalmamalılar sorunlar çıkacaktır illaki.

Yaşına göre değişir. Yavru kuşlar ise bir süreliğine geçinebilirler. 8 ayın üstündeyse birbirleriyle sürekli kavga edeceklerdir. Yani kısaca kısa bir süre için zorunluluğunuz varsa kalabilirler ama uzun bir süre beraber kalmamalılar sorunlar çıkacaktır illaki.
Benim kuş büyük sanırım. Dişi alırsam çiftleşmelerinden korkuyorum. Uzun süreli düşünüyordum ama arkadaş olamazlar mı?

Üremelerini istemiyorum ailem istemiyor yani
O zaman yanlış bir hayvan sahiplenmişsiniz. Bu hayvanlar da baba-anne olma hakkına sahip. Süresi geldiğinde aynı doğal hayatlarında oldukları gibi çiftleşmek ve bir eş bulmak isteyeceklerdir. Bu süre geldiğinde bir eşi olmazsa oyuncaklarına kur yapmaya onlarla çiftleşmeye çalışacaktır. O duruma geldiğinizde bir daha eş tutması da pek mümkün olmuyor açıkçası. Erkek bir kuş alamazsınız ama yanına.

Geri