Karadeniz Pet

Kararan Yumurta

Benimde kuşum 2. Yumurtasını ilk yaptığı an rengi diğeri gibi bembeyaz değildi grimsi gibiydi sonradan oda beyaza döndü nedeni nedir acaba ?

Benimde kuşum 2. Yumurtasını ilk yaptığı an rengi diğeri gibi bembeyaz değildi grimsi gibiydi sonradan oda beyaza döndü nedeni nedir acaba ?
Yumurta ilk geldiğinde rengi krem rengi gibidir. Zamanla beyaza döner. Normaldir.
Yedikleri yem, mama ve aldıkları mineraller çok az ton farkı yapabilir.

Bugün sabah uyanıp yuvayı kontrol ettiğimde yumurtalardan birinin olmadığını farkettim. Erkek kuşun ayağında sarı izler vardı ve dışkısı da hafif sarımsıydı. Sanırsam yumurtanın birini yemiş 😢

Arkadaşlar bugün tüm yumurtaları kontrol ettim. 2 yumurtada hafif siyah kırmızı arası yarım bir kısım var. Yavru öldü mü ölmedi mi karar veremedim çünkü ölü gibi görünen yavrular son zamanlarda çıkabiliyorlarmış. Hepsi boşsa veya ölüyse ne yapmam lazım? Yumurtaları alsam dişi strese girer mi? Kaç ay sonra kuşlarımı tekrar yavrulatmam lazım? Yavrulama süreci gelene kadar ayırmalı mıyım kuşlarımı? @alph @Recai SULAMİS @Kirke @Ecrin Karadağ @Callejon

Dişi yememiş sanırsam. Ama sanırım o yumurtayı yuvadan da atmışlardı, geri koymuştum ben de. Belki de hala istemedikleri için yediler.
Yumurtayı daha önce attılarsa normal.
Arkadaşlar bugün tüm yumurtaları kontrol ettim. 2 yumurtada hafif siyah kırmızı arası yarım bir kısım var. Yavru öldü mü ölmedi mi karar veremedim çünkü ölü gibi görünen yavrular son zamanlarda çıkabiliyorlarmış. Hepsi boşsa veya ölüyse ne yapmam lazım? Yumurtaları alsam dişi strese girer mi? Kaç ay sonra kuşlarımı tekrar yavrulatmam lazım? Yavrulama süreci gelene kadar ayırmalı mıyım kuşlarımı? @alph @Recai SULAMİS @Kirke @Ecrin Karadağ @Callejon
Fotoğraf çekip atabilir misiniz yumurtaları.

Fotoğraf çekip atabilir misiniz yumurtaları.
1619502983145.png
1619503002278.png
bu iki resim arasında bir rengi var tam tarif edemiyorum. Ne çok kararık ne de aşırı kırmızı. Yumurtalar geç kaldı bir kaç gün. Fotoğraf atmaya çalışacağım ama atmadan bunları atayım dedim.

Daha dün 2 yumurtayı aynı anda atmaya çalıştı. Erkek hafif bi göçüntüye neden olmuştu yumurtalardan 2 sinde. O göçük olanlardan biri o hafif kararık renge sahip olan yumurta. Bu arada o yumurta diğerlerinden ağır biraz.

En iyisi bir kaç gün daha bekleyin yanlış bişey olmasın

Yumurtaları kuş kuluçkada değilken birer birer alın. Yuvalığı da sökün kuş dinlensin biraz sonuçta zorlu bir süreç oluyor onlar için