Karadeniz Pet

Kararan Yumurta

Hocam döllenmiş ama gelişimi durmuş olan bir yumurta vardı. Bugün aldım onu yuvadan. Yavaş yavaş alacağım. En son yuvalığı da çıkarıp 1 2 hafta dinlendireceğim.
Çok iyi olur ama eişi kuş yuvada yokken yumurtaları

Çok iyi olur ama eişi kuş yuvada yokken yumurtaları
Dışarı dışkısını yapması için çıkarıyorum hocam dişi kuşumu. Biliyorsunuz ki yuvalığa yapmıyorlar dışkılarını. Bizimki alıştı kafese de yapmıyor. Sadece dışarı yapıyor. İçinde biriktirdiği için büyük oluyor hala dışkıları. Onu dışarı çıkarınca erkeği de çıkarıyorum onlar görmeden alıyorum hocam.

Dışarı dışkısını yapması için çıkarıyorum hocam dişi kuşumu. Biliyorsunuz ki yuvalığa yapmıyorlar dışkılarını. Bizimki alıştı kafese de yapmıyor. Sadece dışarı yapıyor. İçinde biriktirdiği için büyük oluyor hala dışkıları. Onu dışarı çıkarınca erkeği de çıkarıyorum onlar görmeden alıyorum hocam.
Çok iyi böyle devam edin

Yumurtaları tek tek almayın. Alın hepsini tek celsede kuş kurtulsun derdinden, tasasından.

Dişi kuşum eskisi kadar iyi uçamıyor, biraz daha hantal uçuyor sanki hocam, bunun nedeni eskisi kadar sık dışarı çıkamaması olabilir mi ? Yağlanma yok çünkü.
Bende kuluçkadan sonra ilk çıkardığım da helikopter gibi pat pat ses geliyordu kanatlarından devamlı çıkarmaya devam ediniz kuşu açılır kanatları

Zaten tüm yumurtaları alacağım yuvalıkla birlikte. O zaman dışarı daha sık çıkarırım.
Ben size dünde söyledim sanırım Recai hoca direk bütün yumurtaları al dedi boşsa hatta yuvalıgi al 3 5 gün sonra geri tak dedi. Yuvalıgi aldım kuşları kafesi bütün araç gereçleri yıkadım. Yuvalıgi da yarın geri takicam 5 gün olacak tam. Dişi çok etkilenmedi açıkçası. Alın sizde direk yuvalıgi

Yumurtaların hepsini aldım, daha sonrasında yuvalığı da çıkardım. Kuşlarım şuan dışarıda oyun oynuyorlar, umarım sıkıntı çıkmaz. Zaten dişi son günlerde yuvalığa hiç girmedi. Erkek kuş dişiyi sıkıştırınca yuvaya kaçıyordu sadece. Yumurtaları çöpe atmadım sıkıntı çıkarsa geri koyarım diye.