Karadeniz Pet

Kis ayı tüy dökümü olur mu

Koyu yeşil olduğu belli. Takip edip dışkının doğal halinin net bir fotoğrafını paylaşın. Suluğunu 10 damla kadar sirke katın. Dışkısını sürekli takip edin. Bulunduğu odayı iyice havalandırın, kafesi ve kafeste bulunan her şeyi çamaşır suyu ile silerek temizleyip sıcak suyla iyice durulayın
Şuan ki dışkısını da attim

Dışkısı çok kötü durmuyor. Yediklerinden kaynaklı olabilir. Yazdıklarımı yapın, eğer ishal, halsizlik, kabarma, dışkıda değişiklik olursa yazın.

Koyu yeşil olduğu belli. Takip edip dışkının doğal halinin net bir fotoğrafını paylaşın. Suluğunu 10 damla kadar sirke katın. Dışkısını sürekli takip edin. Bulunduğu odayı iyice havalandırın, kafesi ve kafeste bulunan her şeyi çamaşır suyu ile silerek temizleyip sıcak suyla iyice durulayın
Şuan ki dışkısını da attim
Dışkısı çok kötü durmuyor. Yediklerinden kaynaklı olabilir. Yazdıklarımı yapın, eğer ishal, halsizlik, kabarma, dışkıda değişiklik olursa yazın.
Tamam yazarım yaptım iyice dezenfekte ettim halleri normal şuan

Kafesin ve ortamın temizliğine dikkat edin. Sık sık taban temizliği yapın. En az ayda bir defa detaylı temizlik yapın(tünekler, yemlik, suluk vs.) Yarın veterinerden avimec, vilmectin veya ivermectin etken maddeli bir damla isteyin ve önlem olarak ense derisine gelecek şekilde haftada bir damla olmak üzere üç hafta damlatın. İlk başta mantardan şüphelendim, o yüzden kafeste ne var ne yok herşeyi çamaşır suyuyla güzelce temizleyip bol sıcak suyla (kaynar değil, plastikler erir) durulayın.

20171210_185121.jpg

Kafesin ve ortamın temizliğine dikkat edin. Sık sık taban temizliği yapın. En az ayda bir defa detaylı temizlik yapın(tünekler, yemlik, suluk vs.) Yarın veterinerden avimec, vilmectin veya ivermectin etken maddeli bir damla isteyin ve önlem olarak ense derisine gelecek şekilde haftada bir damla olmak üzere üç hafta damlatın. İlk başta mantardan şüphelendim, o yüzden kafeste ne var ne yok herşeyi çamaşır suyuyla güzelce temizleyip bol sıcak suyla (kaynar değil, plastikler erir) durulayın.
Yeni hali

Dedikleriniz hepsini yaptim

Yarın sabaha kadar gözlemleyin. Dışkısına, hareketlerine ve yem yeme durumuna göre sabah ne yapacağınıza karar verelim.

Merhabalar benimde bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim. Benim kus cok kasiniyor ve tuylerini yoluyor.fotograflarini cektim.

Ekli dosyalar

• 20171210_201907.jpg
    20171210_201907.jpg
    877 KB · Görüntüleme: 33
  • 20171210_201853.jpg
    20171210_201853.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 35
Sıcak bir odada bütün vücudunu yarı yarıya sirkeli su karışımı ile spreyleyerek ıslatın. B vitamini takviyesi yapın, sevdiği mevsim meyve sebzelerinden azar azar verin. Veterinerden avimec veya vilmectin temin edip kullanın

Suyuna vitamin koyuyorum. Sirkeli suyu sprey kabina koyup tuylerine puskurttum ama yine gecmedi o yuzden sizden yardim istedim. Yapabilecegim baska biseyler varmi aceba.

tüy dökümü de değil de daha çok stresten veya bir skntısı var gibi geldi hocam çünkü bile isteye yolmuş gibi

Geri