Karadeniz Pet

Kis ayı tüy dökümü olur mu

Hassas bir dönemden geçiyor demekki. Yemini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Kaliteli, kapalı pakette yem almak her zaman daha sağlıklıdır

Beşeri antibiyotik de kullanılabilir ama ancak zorda kalındığında. Kuşlar için probiyotik var, ondan alırsanız daha iyi olur.
20171211_182956.jpg

Sıkıntı yok, kullanma tarihleri içindeyse ve nemlenmemiş, küflenmemiş, kurtlanmamışsa kullanabilirsiniz

Estağfurullah, dediğim gibi herhangi bir değişiklik olursa buradan yazın ve en kısa zamanda daha önceden bahsedilenleri temin edin.

Mikostatini ağzına damlatın 12 saatte bir birer damla agumentini de çeyrek suluğa 5 damla damlatarak verin. İlaçlı suya vitamin ve probiyotik de katın.

685D8C67-C853-4F65-8AA5-1A9FEB1FDA04.jpeg
AB57F788-01E1-413D-84FF-3833E8F36BFE.jpeg
Merhabalar benim kuşumun kafasında 4-5 aydır biraz kellik vardı ama çok değil. Önce mevsimsel sandım ama geçmedi.buarada yanına dişi kuş aldık 2 haftadır yanında. Acaba dişi kuş mu yapmıştır? Diğer konuları okudum vitamin eksikliği denmiş. Suyuna haftada bir vitamin kattım, vitamin koymadığım zaman limon damlattım, yumurta sarısı verdim ama geçmedi. Yardımcı olur musunuz

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 18619 Ekli dosyayı görüntüle 18618 Merhabalar benim kuşumun kafasında 4-5 aydır biraz kellik vardı ama çok değil. Önce mevsimsel sandım ama geçmedi.buarada yanına dişi kuş aldık 2 haftadır yanında. Acaba dişi kuş mu yapmıştır? Diğer konuları okudum vitamin eksikliği denmiş. Suyuna haftada bir vitamin kattım, vitamin koymadığım zaman limon damlattım, yumurta sarısı verdim ama geçmedi. Yardımcı olur musunuz
4-5 ayda bu açıklık olan bölgenin kapanması gerekirdi şu anda bile olması gerektiğinden fazla açıklık var ve bazı tüylerde tam göremesemde anormal şekilde görünüyor.Bunun birçok sebebi olabilir dış parazit, tüy foliküllerinin iltihaplanması,metabolik rahatsızlıklar,hormonsal düzensizlikler vs..Yapmış olduğunuz takviyelerde yetersiz bazısı yanlış.B vitamin bileşenlerini içeren bir multivitamin yeminde yulaf yoksa az miktarda yulaf takviyesi.Buna ilavaten haftada 2-3 kez yumurta maması verilebilir.Dediğim vitamini ilk hafta 4 gün, 2. ve3. haftada 3 kez, 4.hafta haftada 2 kez gibi periyotlarla verilmesi daha makul.Limon güçlü bir asidik karakteri olduğundan ve tüylenmeye katkısı olmadığından vermeseniz daha iyi olur.Tabi bu dediklerim daha çok normal tüy dökme döneminde kuşun bu dönemi hızlı bir şekilde atlatılması için yapılan bakımlar.Ama sizinki pek normal gelmedi bence yeni bir konu açın ve hem kuşun hemde dışkı resimlerini paylaşıp bu sorunun devam ettiği süre boyunca gözlemlerinizi paylaşırsanız daha fazla yardımcı olunacağını düşünüyorum.

Geri