Karadeniz Pet

Koksidiyoz mu ?

emrllharsln

Yeni Üye

Resimlere bakabilir misiniz? 3 gündür dişi kuşum bu halde kabarık, halsiz, erkekle hiç ilgilenmiyor. Kafesten çıkmakta istemiyor.

Burdan bakarak koksidiyoz ya da başka bir şey demek çok zor.Dışkılar çok kötü durmuyor,ishal ve sulu yapıyor mu?Başka bir sorun olabilir.Üşütme vs gibi.

Herhangi bir burunda ıslaklık,kusma, kalça tarafında şişlik var mı? Tüylerinin durumu nasıl? Tam olarak ne verdikten sonra bu duruma geldi ? pek iyi görünmüyor iyice zayıflamadan müdahale gerek.

Tüyler aşırı kabarık. Sadece yem yiyor uzun zamandır vitamin vermedim. Yeşillik zaten sevmiyorlar. Dişi kuşu ne yazıkkı ayıracak bir kafesim yok. Ancak etrafı yeşil dışkılar ona ait çünkü kafes dışına bırakıncada aynı pisliyor

Tüyler aşırı kabarık. Sadece yem yiyor uzun zamandır vitamin vermedim. Yeşillik zaten sevmiyorlar. Dişi kuşu ne yazıkkı ayıracak bir kafesim yok. Ancak etrafı yeşil dışkılar ona ait çünkü kafes dışına bırakıncada aynı pisliyor
Tm yeni tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım dışkı yapar yapmaz fotoğraf atın

Benim görüşüm dışkılar normal gibi,başka bir durum var mı kabarma harici?Kusma,kursakta bir sorun,gözlerde ve burunda akıntı ya da vücutta bir değişiklik? Vitamin vermenizi de öneririm ayrıca.Özellikle yeşillik,meyve,sebze yemeyen bir kuşsa.

Benim görüşüm dışkılar normal gibi,başka bir durum var mı kabarma harici?Kusma,kursakta bir sorun,gözlerde ve burunda akıntı ya da vücutta bir değişiklik? Vitamin vermenizi de öneririm ayrıca.Özellikle yeşillik,meyve,sebze yemeyen bir kuşsa.
Hocam dışkıların hepsi normal değil bazıları etrafa leke bırakıyor.

Hocam dışkıların hepsi normal değil bazıları etrafa leke bırakıyor.
Benimde kuşum da aynı şekilde yapıyor bazen,peçete de aynı böyle renk bırakıyor.Direkt koksidiyoz diye düşünmüş arkadaş ama sadece bu dışkılarla var denemez bence.İshal gibi görmedim ben.

Son düzenleme:
Benimde kuşum da aynı şekilde yapıyor bazen,peçete de aynı böyle renk bırakıyor.Sulu olmadıktan sonra dışkı pek sorun olmaz diye düşündüm.Direkt koksidiyoz diye düşünmüş arkadaş ama sadece bu dışkılarla var diyemeyiz diye düşündüm.
Aynen doğru diyorsunuz, sebze meyve yiyen kuşlarda da böyle durumlar olabilir ancak etrafa leke bırakan kuşlarda hasta olabiliyor.

Aynen doğru diyorsunuz, sebze meyve yiyen kuşlarda da böyle durumlar olabilir ancak etrafa leke bırakan kuşlarda hasta olabiliyor.
Tabi ki gözlemlemek lazım haklısınız.Ama hayvan birden bu kadar durgunlaştıysa,vücutta başka bir sorun da olabilir,sindirim sistemi haricinde.

K. Bakmayın çalışma şeklim nedeniyle foto atamadım. Kuşumun pisliğinde hala bir değişiklik yok. Hala kıvamsız ve kabarık neşesiz.

K. Bakmayın çalışma şeklim nedeniyle foto atamadım. Kuşumun pisliğinde hala bir değişiklik yok. Hala kıvamsız ve kabarık neşesiz.
Hocam bu dışkılara bakacak olursak kuş ishal ancak kuş Bi 7,8 tane daha dışkı yapsın atın buraya. Emin oluruz bekliyorum

Hocam bu dışkılara bakacak olursak kuş ishal ancak kuş Bi 7,8 tane daha dışkı yapsın atın buraya. Emin oluruz bekliyorum

Çok değişik dışkı tipleri var. İç parazit veya bakteri olabilir mi acaba.

Çok değişik dışkı tipleri var. İç parazit veya bakteri olabilir mi acaba.
Bu dışkılara bakacak olursak dışkıları çok kötü denilmez ama iyi dedeğil. Dışkısı etrafa renkli leke bırakıyor mu. Sarı leke gibi.

Ben iç mantar dan şüpheleniyorum. İlerleyen dakikalarda bir kaç tane daha dışkı fotoğrafı atın bakalım. Kuşun şu anki durumu nasıl, iştahı, keyfi nasıl. Kabarıklık varmı

Geri