Karadeniz Pet

Koksidiyoz mu yoksa bagirsak mantarımı ?

mustays2305

Yeni Üye
Öncelikle iyi günler kuşum 11 yaşında ve cokda önemli ve degerli dostumuz . Bugune kadar boyle bir sknti hiç olmadı fotolardaki gibi kakasi ve siyah sekilde . Bugun 1 2 kez kusma benzeri hareketler yapti , balgam cikardi. son 8 saattir boyle oncesinde epey eglenceli ve hareketliydi. Bugun kafesini temizledim yerine astim ve bu durum geldi basimiza. Kafesi suan cok kotu kokuyor sebebini bilmiyorum ve agzida oyle. Butun gun veteriner gezdim ve ikamet ettgm ilcede kustan anlayan maalesed yok. Hangi ilaçlari almaliyim kullanmaliyim bilemiyorum para stop dedi bir arkadas acil olarak ama bulamadim . Ve bugunde pazar . Kusum kendi aynaliginda ve surekli uyku halinde suan. Ve hiç yem yemedi

Ekli dosyalar

• IMG-20230226-WA0004.jpg
    IMG-20230226-WA0004.jpg
    47.7 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20230226-WA0003.jpg
    IMG-20230226-WA0003.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 24
Hem dışkıda fazla lekelenme sebebiyle hem de kokulu ağız kokusu, kusma vs gibi sebeplerden ötürü mantar olduğunu düşünüyorum ama sizinde tereddütte kaldığınız gibi siyahlık da mevcut. Veteriner imkanınız var mı? Kuş bu saate kadar bir şey yemedi mi ve elle besleme aparatınız var mı?

Hem dışkıda fazla lekelenme sebebiyle hem de kokulu ağız kokusu, kusma vs gibi sebeplerden ötürü mantar olduğunu düşünüyorum ama sizinde tereddütte kaldığınız gibi siyahlık da mevcut. Veteriner imkanınız var mı? Kuş bu saate kadar bir şey yemedi mi ve elle besleme aparatınız var mı?
Kuş hicbirsey yemedi , ve elle besleme aparatı maalesef bulunmuyor lakin boş sırınga var ve ne vermem lazım

Suan güncel hali bu ve yem yememis hala ve kabarık şekilde bekliyor

Ekli dosyalar

• IMG-20230226-WA0010.jpg
    IMG-20230226-WA0010.jpg
    112.7 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG-20230226-WA0009.jpg
    IMG-20230226-WA0009.jpg
    236 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20230226-WA0008.jpg
    IMG-20230226-WA0008.jpg
    346.1 KB · Görüntüleme: 21
Kuş hicbirsey yemedi , ve elle besleme aparatı maalesef bulunmuyor lakin boş sırınga var ve ne vermem lazım
Boş şırıngayla beslemek çok zor. Eğer yemeye tenezzül ediyorsa şırınga biraz da olsa iş görür ama zorla yedirmek zorunda kalacaksanız eğer, aparat olup kursağa basmanız gerekiyor. Şu an bu saatte zaten teşhis gibi şeylerle vakit kaybederiz. Öncelik karnının doyması olmalı.
Haşlanmış yumurta sarısı ve mısır ununu su ile karıştırıp muhallebi kıvamına getirin. Ne sıcak ne de çok soğuk olmalı. YouTube dan video izlemeden yapmanızı önermem. Ama bu durumda muhtemelen yemicektir. Elle besleme aparatı olup beslenmeli mutlaka

Geri