Karadeniz Pet

Kuşum halsiz, uçmakta zorluk çekiyor. Kuşumu kaybetmek istemiyorum :(

incirkus

Meraklı Üye
Belli bir zamandır dişi kuşum çok halsiz, uçmakta zorluk çekiyor diye bir konu açmıştım daha önce ama tüyde olduğu için felan denmişti. Kuşum gittikçe daha da zorlanıyor uçmakta. Normalde uçabildiği mesafeleri artık uçamıyor nefes nefese kalıyor. Dışkı fotoğrafını bırakıyorum. Lütfen bi çözüm yolu önerin bi ilaç iyilestirebilecek bir şey. Bulunduğum şehirde kuşlara bakmıyorlar lütfen yardım edin bana :(

Ekli dosyalar

• IMG-20210118-WA0007.jpg
    IMG-20210118-WA0007.jpg
    200.7 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG-20210118-WA0006.jpg
    IMG-20210118-WA0006.jpg
    200.5 KB · Görüntüleme: 35

Ekli dosyalar

• IMG-20210118-WA0016.jpg
    IMG-20210118-WA0016.jpg
    191.5 KB · Görüntüleme: 43
Dışkılar kötü değil. Kuşun fotoğrafını atabilir misin? Kuş nefes alırken zorlanıyor mu veya hırıltı gibi bir ses çıkarıyor mu?
Evet ama hep değil. Az bişey yorulsa hemen nefes nefese kalıp hırıltılı nefes alıp veriyor. Ben de çok yormak istemiyorum doğrusu. Ayriyeten çok ta huysuz. Bunun hasta olmasıyla bi ilgisi var mıdır ?

Ekli dosyalar

• IMG_20201230_114959.jpg
    IMG_20201230_114959.jpg
    815.8 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20201230_114944.jpg
    IMG_20201230_114944.jpg
    653.9 KB · Görüntüleme: 39
Evet ama hep değil. Az bişey yorulsa hemen nefes nefese kalıp hırıltılı nefes alıp veriyor. Ben de çok yormak istemiyorum doğrusu. Ayriyeten çok ta huysuz. Bunun hasta olmasıyla bi ilgisi var mıdır ?
Kuşta solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünerek sormuştum ve sanırım haklıymışım. Kuşta solunum yolu enfeksiyonu var diye düşünüyorum ancak emin değilim. Diğer üyeler bir yorum yapsın.

Kuşta solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünerek sormuştum ve sanırım haklıymışım. Kuşta solunum yolu enfeksiyonu var diye düşünüyorum ancak emin değilim. Diğer üyeler bir yorum yapsın.
Rica etsem etiket yapsanız görmeleri için? Yaklaşık bir aydır çözüm arıyorum zavallım öyle mutsuz ki :( ben video da çektim 2 hafta oncenin videosunu ve bugünü buraya bırakıyorum. Umarım gören başka üyeler olur da bi çare bulurum kuşuma. Çok teşekkür ederim 🙏
(bugün)

(iki hafta önce)

Bu arada iki videoda da öten o değil.

Videoda solunum sorunu görünmüyor, kafesin boyaları soyulmuş koksidiyoz gibi sorunlara sebebiyet verebilir kafesi değiştirmenizi öneririm. Suyuna ne damlattınız aşırı yoğun görünüyor ?
15 günde bir vitamin damlatıyorum suyuna, solunum sıkıntısı durduğu yerde olmuyor, biraz uçsa hemen nefes nefese kalıyor ve artık uçabildiği mesafeyi uçamıyor. Bazen de bugünki videosunda da göründüğü gibi kanatlarını o şekilde hareket ettiriyor, bazen de kanatları titriyor.

15 günde bir vitamin damlatıyorum suyuna, solunum sıkıntısı durduğu yerde olmuyor, biraz uçsa hemen nefes nefese kalıyor ve artık uçabildiği mesafeyi uçamıyor. Bazen de bugünki videosunda da göründüğü gibi kanatlarını o şekilde hareket ettiriyor, bazen de kanatları titriyor.
Bu kuşlar doğada olduğu gibi uzun uçuşlar gerçekleştiriyorlar kafeste yaşadıkları için uçuş süreleri ve mesafeleri kısıtlı oluyor bu da zamanla uçuş yetilerinin körelmesine ve kondisyonlarının giderek azalmasına sebep oluyor. Solunum sorunu olduğunu sanmıyorum ki öyle bir sorun görünmüyor.

Vitamin miktarını kontrol ediniz fazla kullanıyor olabilirsiniz.

Bu kuşlar doğada olduğu gibi uzun uçuşlar gerçekleştiriyorlar kafeste yaşadıkları için uçuş süreleri ve mesafeleri kısıtlı oluyor bu da zamanla uçuş yetilerinin körelmesine ve kondisyonlarının giderek azalmasına sebep oluyor. Solunum sorunu olduğunu sanmıyorum ki öyle bir sorun görünmüyor.

Vitamin miktarını kontrol ediniz fazla kullanıyor olabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim ancak kuşum bana ilk geldiği günden beri kafese pek koymuyorum. Gece haricinde hep kafes dışında. İki kuşum var benim diğerinde böyle bi problem yok. Kuşumun bi sıkıntısı olduğuna eminim. Tüyden de çıkamadı zaten bı turlu. Sürekli uyuması halsiz bi şekilde durması vs. Böyle değildi önceden. İmkanım olsaydı veterinere götürürdüm ama bulunduğum şehirde yok malesef. Tekrar çok teşekkür ederim 🙏

Belli bir zamandır dişi kuşum çok halsiz, uçmakta zorluk çekiyor diye bir konu açmıştım daha önce ama tüyde olduğu için felan denmişti. Kuşum gittikçe daha da zorlanıyor uçmakta. Normalde uçabildiği mesafeleri artık uçamıyor nefes nefese kalıyor. Dışkı fotoğrafını bırakıyorum. Lütfen bi çözüm yolu önerin bi ilaç iyilestirebilecek bir şey. Bulunduğum şehirde kuşlara bakmıyorlar lütfen yardım edin bana :(
Merhaba , şuan erkek muhabbet kuşumda aynı sorunu yaşıyorum uçmakta güçlük çekiyor , dengesizlik yaşıyor hatta bir iki kez düştü kanadında titreme var ve iştahsız. Bir çözüm bulabildiyseniz yardımcı olur musunuz?

Geri