Karadeniz Pet

Kuşum yemini ayıklıyor

Gümdüz demircan

Yeni Üye
Merabalar kuşuma garden mix yem kullanıyordum o kadar tohum arasından sadece akdarı ve sarıdarıları seçip onları yiyiyordu diğerleri kalıyordu yem doldurmadan üflesem bile geri kalanları yemiyordu bende hem daha iyi olduğunu duyduğum için yem markamı değiştirdim beaks marka muhabbet kuşu yemi aldım içinde keten tohumu yulaf nijer tohumu aspur siyah darı kızıl darı vs çeşitli yemler var fakat bundanda sadece akdarı ayıklayıp onları yiyior diğerlerini yemiyor hep çöp oluyor. Kuşuma sadece akdarı alıp onunlamı beslesem sizce

Aynı sorun benimkinde de var versele laga aldım dokundu yemeden bıraktı, sonra benim kusu aldığım yerden temin ettiğim karıştırılmış taze yemin de içinden de sarı ve akdarıları yiyor diğer tohumlar çöp oluyor, aldığım yemde öyle kötü değil versele laga ile yarışır, karışım olarakta iyidir ama işte bende buna bir çözüm bulamadım galiba kuşun karakteriyle alakalı başka bir sebebi veya çözümü varsa bende merak ediyorum 🤔

Sarı ve ak darı tek başına yeterli olmayacaktır bu şekilde ısrarla belirli tohumları seçen kuşlar için pelet yeme geçmek sağlıklı olacaktır. Pelet yem çeşitli tohumların buharla preslenmiş halidir bu sayede kuş tohum içeriğini seçemez ve tüm tohumların yararlarından faydalanır.

Yaklaşık 2 aydır pelet yeme geçirmeye çalışıyorum, onu da tohumlar farklı oldugu için yanaşmadı bende seçemesin diye blenderda inceltip veriyorum fakat arada nadir yiyor yani günde 1-2 sefer biraz yiyor bazı günler hiç yemeyebiliyor 2 ayda anca bu seviyeye geldi c15 alsam onun içinde de kanarya yemi olduğu için yemeyecek ne yapacağımı ben de şaşırdım vitamin ve probiyotik takviyesi ile devam ediyoruz

Yaklaşık 2 aydır pelet yeme geçirmeye çalışıyorum, onu da tohumlar farklı oldugu için yanaşmadı bende seçemesin diye blenderda inceltip veriyorum fakat arada nadir yiyor yani günde 1-2 sefer biraz yiyor bazı günler hiç yemeyebiliyor 2 ayda anca bu seviyeye geldi c15 alsam onun içinde de kanarya yemi olduğu için yemeyecek ne yapacağımı ben de şaşırdım vitamin ve probiyotik takviyesi ile devam ediyoruz
Farklı peletler deneyebilirsiniz onu sevmemiş olabilir pelete geçmek sancılı bir süreç fakat alışınca rahat ediyorsunuz.