Karadeniz Pet

Kuşumun ceresindeki hastalık nedir?

omerdere

Yeni Üye
Kuşum dişi ve 4 yaşında. Ceresinde olan hastalığı anlayamadım. Hastalığı nedir? Ne gibi tedaviler uygulayabilirim?

Forumda emeği geçen, yardımcı olmaya çalışan herkesten Allah razı olsun.

Ekli dosyalar

• IMG_3662.JPEG
    IMG_3662.JPEG
    555.5 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_3664.JPEG
    IMG_3664.JPEG
    515.3 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_3672.JPEG
    IMG_3672.JPEG
    809.1 KB · Görüntüleme: 40
a

Ekli dosyalar

• IMG_3656.JPEG
    IMG_3656.JPEG
    498 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_3657.JPEG
    IMG_3657.JPEG
    511.7 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_3660.JPEG
    IMG_3660.JPEG
    120.6 KB · Görüntüleme: 43
Bence de mantar gibi duruyor hocam.yao ako 'nun dedigi gibi vazelini kulak çöpüyle sürebilirsin.Vazelindeki parafin etken maddesi mantari yok edebilir.ilac tavsiyesi isterseniz de Trosyd'i temin ederseniz sabah aksam kulak çöpü yardimiyla surebilirsiniz.Herhangi bir zararı olmaz.Fakat sıcaktan eriyip ağzına girmemisine dikkat edin peceteyle gagasina akarsa silersiniz.

Kuşum dişi ve 4 yaşında. Ceresinde olan hastalığı anlayamadım. Hastalığı nedir? Ne gibi tedaviler uygulayabilirim?

Kuşun gagasında bir anormali yok. Mantar olsa gagaya da yansırdı. Kuş üreme döneminde ve aşırı kızgınlık geçiriyor. O yüzden dişilerde bu tarz kabuklaşma oluyor. Kendiliğinden dökülebiliyormuş. Ama istersen sende bak instagram dan izmir öz-vet yaz. Veterin sayfasında bu durumla ilgili gelen bir kaç kuş paylaşımı var. O kısmı kazıyorlarmış.

Mantar ayaklarından da belli ayakları da net atar mısın

Geri