Karadeniz Pet

kuluçka

turtabay

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba, biri 3 yaşında biri 2 yaşında bi çift kuşum var çiftleştiklerini hiç görmedim ama dişim bugün yumurtladı. Bu durumla ilgili bi kaç sorum var:

1- Yumurta biraz kanlı gibi bunun dişi kuşum açısından bir zararı var mı ?
2-Dişim yumurtladıktan sonra hiç üzerine yatmadı yumurtanın bu bi sorun oluşturuyor mu?
3- Erkek kuşum sürekli dişinin peşinde, sırtına filan gaga atmaya çalışıyor yani sanırım çiftleşmek istiyor ama dişi izin vermiyor. Bu durumda bu yumurta kızgınlık yumurtası olabilir mi? Aslında erkeğin dişiyi beslediğini ikisinin de yuvalığa girip çıktığını gördüm ama dediğim gibi çiftleştiklerini hiç görmedim.
4- Son sorum ise kızgınlık yumurtası olup olmadığını kaç yumurta gelirse anlarım yani bunun bi sınırı var mı? cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

1-dişide kanama yoksa sorun yoktur.
2-boşsa yatmaz.
3-olabilir.siz yokken çiftleşmiş olabilirler
4-belli olmaz .5 kızgınlık yumurtası da yapabilir.
ek olarak kafesin fotosunu atar mısınız

şimdi baktım ikisi de yuvaya girmiş ayrıca dişim de yumurtanın üzerine yatıyor kafesin fotosunu ne için istediniz hocam ona göre çekeyim ?

genelde 3 yumurtadan sonra yatıyorlar yumurtanın üzerine

genel bütün kafesi kaplayacak şekilde çekin

buyrun hocam kuşlar yuvadalar o yüzden onlarsız çektim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-19 at 19.46.12.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-19 at 19.46.12.jpeg
    170.4 KB · Görüntüleme: 9
kafesin telleri galiba boyalı ve paslanmış.kemirirlerse sorun çıkabilir

kafesin telleri galiba boyalı ve paslanmış.kemirirlerse sorun çıkabilir
büyük metal bir kafesim var ama yavru yapmaları için ufak kafesin daha doğru bi tercih olduğunu okudum o yüzden buraya geçirdim daha hiç kafesi kemirdiklerini görmedim o konunun bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum kaldı ki şimdi yumurta gelmişken kafes değiştirmek doğru olmaz sanırım.

büyük metal bir kafesim var ama yavru yapmaları için ufak kafesin daha doğru bi tercih olduğunu okudum o yüzden buraya geçirdim daha hiç kafesi kemirdiklerini görmedim o konunun bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum kaldı ki şimdi yumurta gelmişken kafes değiştirmek doğru olmaz sanırım.
evet .kuluçka bitince diğer kafese geçmenizi tavsiye ederim.geniş kafesler aslında kuluçka için daha iyi oluyor.aşırı büyük olmama şartıyla