Karadeniz Pet

Kuluçka problemi

Skkskaldkf

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum bu gün 2. Yumurtasını yapmış ama ben yumurta yapacağını bilmediğim için talaş felan hiç bir şey yok yuvalığıda çok küçük eskiden küçük kafes vardı satıcı abi bize büyük yuva olmaz kafes kırılır dedi küçük verdi ben de sonradan büyük kafese geçmiştim o yüzden yuva çok küçük dişinin kuyruğu havada kalıyor bu yuvada kuluçkaya yatabilirmi şu an yatmamış ama yuvanın içinde

Gidip yeni yuva ve talaş alabilirim ama dişi belki korkar yuvaya girmez diye korktum ne yapmam gerek bilmiyorum

Youtube'da yuvalık malzemeleri, boyutları vs hepsi var. İzlemenizi tavsiye ederim. Talaş olmalı, folluk olmalı, yumurta maması vermeli, kalamar olmalı. Ama hiçbiri olmadan 2. Yumurtasını yapmış düzenleme sonrası yumurtalara bakmayabilir..

Kalamar gaga taşı daldarı hepsi var yumurta maması da veriyorum yazdığım gibi talaş eksik ve yuva küçük sormak istediğim yeni yuva ve talaş alsam değiştirsem kuş yuvaya girer mi diye almadım kuş korkmasın diye teşekkürler yanıt için

Kalamar gaga taşı daldarı hepsi var yumurta maması da veriyorum yazdığım gibi talaş eksik ve yuva küçük sormak istediğim yeni yuva ve talaş alsam değiştirsem kuş yuvaya girer mi diye almadım kuş korkmasın diye teşekkürler yanıt için
Kuş başka yerdeyken dediğiniz gibi hazırlıkları yapın ve değiştirin. Ancak dediğim gibi bazı kuşlar düzeni bozulunca yumurtaya yatmaz bunun cevabını ise denemeden bilemeyiz. Bazı kuşlar da çok anaç oluyor ve ne olursa olsun yuvaya giriyor. Ama yuvalık malzemesi olmadan da sıkıntılı olur, dışkısı bakterisi sıkıntı yaratabilir. Talaş yerine mısır granülü alın,incelerinden olan. Talaş yavruların derilerine batıyor çünkü. Kuş size alışkınsa daha rahat olur. Ama yinede hızlıca değişim yapın ve kuşun göreceği şekilde yapmayın.