Karadeniz Pet

Kuluçkadaki dişi kuşum sulu ve kokulu dışkı yapıyor

erenkv

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, kuluçkadaki dişi kuşum poposunu kafesin tellerine sürekli çok fena sürtüyor ve sulu ve kokulu dışkı bırakıyor. Kokusu bütün odayı sarıyor. Kuşum hastamıdır ne yapmalıyım? Yardım edenlere teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20211125_214110-min.jpg
    IMG_20211125_214110-min.jpg
    677.6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20211125_214103-min.jpg
    IMG_20211125_214103-min.jpg
    464.6 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba arkadaşlar, kuluçkadaki dişi kuşum poposunu kafesin tellerine sürekli çok fena sürtüyor ve sulu ve kokulu dışkı bırakıyor. Kokusu bütün odayı sarıyor. Kuşum hastamıdır ne yapmalıyım? Yardım edenlere teşekkürler
Kuluçkadan olabilir. Kuşlar kuluçka da sulu ve kokulu dışkı yapar diye biliyorum. Şimdi ben bu konuda ne söylesem yalan olur. Üretici arkadaşlar bu konuda tecrübeliler. Onların görüşleri daha önemli olacaktır.

Usne gano yerine elinizde varsa bir probiyotik deneyin ama probiyotikte şu aşamadaki dışkıya etki eder mi emin olamadım. Daha önce denk geldiğim ya da tecrübe ettiğim bir durum değil. Yardımcı olamadım üzgünüm, geçmiş olsun🙏🏻

Kumu normal şartlarda önermiyorum mamaya koyulmasını hiç önermiyorum. Taşlıkta ciddi birikmeye sebep olacaktır.
Kuluçkadan mama yapıyorsan havuç rendeleme onun yerine kereviz rendele mamaya kus kumu koy ( 1 yemek kazigi kumu yıka 3 kere süz ) suyuna da probiyotik ver 1 gün uygula sonra yavaş yavaş düzelir
Usne gano yerine elinizde varsa bir probiyotik deneyin ama probiyotikte şu aşamadaki dışkıya etki eder mi emin olamadım. Daha önce denk geldiğim ya da tecrübe ettiğim bir durum değil. Yardımcı olamadım üzgünüm, geçmiş olsun🙏🏻
Videodaki gibi kuyruğunu ters çevirip tellere sürtüyor ve genelde dışkı bırakıyor. Yanına gidince kaçıyordu o yüzden video kısa. Neden bu hareketi yapar? Dişi olan yeşil

Dışkı sebepli anüste bir yangı meydana gelmiş olabilir. Sadece dışkıyı yaparken bu hareketi sergilemesi aklıma bunu getirdi. Yapabilirseniz anüs kısmına bir bakın kızarıklık,şişlik vs var mı.

Dışkı sebepli anüste bir yangı meydana gelmiş olabilir. Sadece dışkıyı yaparken bu hareketi sergilemesi aklıma bunu getirdi. Yapabilirseniz anüs kısmına bir bakın kızarıklık,şişlik vs var mı.
Korkup yavruya bakmaz diye ellemiyorum. Başka yapabileceğim birşey var mıdır

Korkup yavruya bakmaz diye ellemiyorum. Başka yapabileceğim birşey var mıdır
Dışkısını önerilerle toparlayabilirseniz bu hareketide yapmayı bırakacağını düşünüyorum. Dediğim gibi dışkı kaynaklı anüs bölgesinden bir yangı, kaşıntı meydana geliyor olabilir.

Geri