Karadeniz Pet

Kurtlanmış Yem

RockyveCharlotte

Paylaşımcı Üye
Herkese merhaba ,

Arkadaşlar az önce kuşların yemlerini tazeliyordum . Petshoptan 1-1.5 hafta önce aldığım aspur tohumu vardı. Tüy dökümünden zayıfladıkları için yemlerine katıyordum. Cam konserve kavanozunda saklıyordum. Yem örümcek ağıyla birbirine bağlı gibi olmuş . İlk başta anlamadım yemliğe döktüm biraz , altta kalan yemlerin arasından kurtlar çıktı. Niye böyle oldu anlamadım aldığım bütün yemleri böyle saklıyordum. İlk defa başıma geldi . Kavanozuyla birlikte çöpe attım. Yemliğide yıkadım. Kuruyemiş paketi gibi vakumlu pakettede 1 kgluk normal yem var. İçine bir önceki kalan garden mix yemden ilave yapmıştım. Ona da baktım şimdi üst kısımlarda biraz aspur fazla galiba onun içinede aspur poşetinden ilave yapmışım. Yemi biraz karman çorman ettim bi anormallik yok gibi , acaba o yemide bozar mı ? Aspurda petshopun kendiği paketlediği 500 gramlık bi yem.

Hocam riske atma bence.yeni kapalı ambalajli yemlerden aspurdan yulaftan alın kavanozlarda buzdolabı veya serin bir yerde muhafaza edin.ben tek kus besledigim icin kucuk kavonozlarda buzdolabinda sakliyorum çunku yasadigim yer cok sicak.Bir tavsiye:)

Karanlık güneş görmeyen yerde duruyordu zaten. Buzdolabı nemli orda da bozulmazmı. Birde bu kurtlu mamalar var kuşlar için. Kurt yemesi zararlımı değil mi onda bilmiyorum.

Karanlık güneş görmeyen yerde duruyordu zaten. Buzdolabı nemli orda da bozulmazmı. Birde bu kurtlu mamalar var kuşlar için. Kurt yemesi zararlımı değil mi onda bilmiyorum.

Kuşların kurtlu mamalardan, iç parazit kapma olasılıkları yüksek.

Geri