Karadeniz Pet

Kuşum yemlikten yemi alıp ağzı ile dışarı atıyor

4 aylık bir kuşum var. Yemliği en aşağıda. Oradaki yemleri alıyor ağzı ile, suluğuna, tüm tüllere bırakıyor ayrıca ağzıyla çıkarıp dışarı atıyor. Hala anlamadım.

4 aylık bir kuşum var. Yemliği en aşağıda. Oradaki yemleri alıyor ağzı ile, suluğuna, tüm tüllere bırakıyor ayrıca ağzıyla çıkarıp dışarı atıyor. Hala anlamadım.
Yemide yiyormu bu sırada? İyi ve taze bir yemse muhtemelen sadece oyun yapıyordur. Hangi marka yem kullanıyorsunuz?

Benim kuşumda öyle yapıyor farkedip adıyla seslenmezsem bütün yemliği ağzına alıp kafes tabanına döküyor eğlence anlayışı tuhaf :)

Yemide yiyormu bu sırada? İyi ve taze bir yemse muhtemelen sadece oyun yapıyordur. Hangi marka yem kullanıyorsunuz?

Benim kuşumda öyle yapıyor farkedip adıyla seslenmezsem bütün yemliği ağzına alıp kafes tabanına döküyor eğlence anlayışı tuhaf :)
Markalı bir yem kullanmıyorum ama hep aynı yem. Valla bence ilgi çekmeye çalışıyor. Ben yere dökdüğü şeyleri toplarken hopluyor, zıplıyor ki beni çıkar diye.

Yemi yiyor mu bilmiyorum ama kırılmış parçaları kalıyor. Çoğunluğunu dışarı vs atıyor.
Anladım ilgi için yapıyor o zaman. Yinede pakette bir yem tercih ederseniz daha iyi olur. Açık yem satan yerler ne kadar tanıdığınız olsada pek sağlıklı olmuyor hastalık bulaşabiliyor veya kolayca böcekleniyor. :(

Geri