Karadeniz Pet

Kuşlara beslenmeleri için balık verilebilir mi ?

Nurullah İnci

Emektar Üye
Yabancı forumlarda çoğunluk verilmesi gerektiğini söylüyor. Şimdiye kadar beslenmesi içim hiç balık vermedim.
Bu konuda bilgisi olan var mı ya da balık veren oldu mu?

Marul yatağında hamsi :) sadece gülümseten bir soru olarak geldi bana dalga geçmiyorum yanlış anlamayın :) balıkta yemesinler canım:)

Ben arada bir 2 pirinc tanesi kadar yagsiz tuzsuz haşlanmış tavuk eti veriyorum bir sıkıntı olmuyor ama balık hic düşünmedim

Izgara veya fırında buğulama dediğimiz şekliyle pişen balığın iç kısmından 1 bezelye tanesi kadar verilebilir.Balığın derisi kurşun içerdiği için verilmemesinde yarar var.

Teşekkür ederim.
Zaten tuzlu su balığı vermeyi düşünmüyordum. Ayda bir az az veririm.

Kuru mamaların icinde karades oldugunu biliyorum fakar balık bilemedm

İnsandan daha yamyam bir varlık var mı dünyada? İnsanlar olarak bizler pek etik değiliz :) Hayvanlar için yamyamlık diye bir olgu söz konusu değil onlar için bir besin zinciri sadece... İnsan olarak bizlerde bu zincirin bir parçasıyız sadece kendini tüm bu dengeden daha akıllı zanneden varlıklarız...
bu facebook filminde bir sahne vardı mark zuckerberg eski ortağını üniversitede canlı tavuğa tavuk yedirdiği için yamyamlık yapmakla suçluyordu. böylelikle milyon dolarlık davayı kazanacaktı falan. :)

Geri