Karadeniz Pet

Kusması durmuyor

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
7-8 aylık erkek muhabbet kuşumun kusması durmuyor kaç aydır bu şekilde kur yaparak kusuyor, kustuğunu tekrar yiyor fakat artık bu durum kötüleşmeye başladı kafeste ağır koku oluşuyo bunun için ne yapmam lazım, ne kadar temizlersem temizleyeyim yine aynısını yapıyor, psikolojikmi bilmiyorum ama kuşumdan bile koku geliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20191012_170702.jpg
    IMG_20191012_170702.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 65
  • IMG_20191012_170749.jpg
    IMG_20191012_170749.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 67
Eş istiyor :)

Dışkısı

Ekli dosyalar

• IMG_20191012_181056.jpg
    IMG_20191012_181056.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 65
Dışkısı hep böyle sulu mu? Kusarken bir nesneye mi kusuyor? Kendini kabartıp göz bebeklerini küçülterek mi kusuyor yoksa halsiz halsiz mi?

Dışkısı hep böyle sulu mu? Kusarken bir nesneye mi kusuyor? Kendini kabartıp göz bebeklerini küçülterek mi kusuyor yoksa halsiz halsiz mi?
Aynı sıkıntı bende de var. Benim kuşum 1.5 yaşında erkek.Kur yaparak konuşarak kusuyor. Ağzından yemi dışarıya çıkarmıyor ağzının içine getirip geri yiyor.Son 1 haftadır çok sık böyle yapmaya başladı. Halsizliği yok dışkıda normal. Ne yapmam gerek. Hastalığa dönüşür mü

Aynı sıkıntı bende de var. Benim kuşum 1.5 yaşında erkek.Kur yaparak konuşarak kusuyor. Ağzından yemi dışarıya çıkarmıyor ağzının içine getirip geri yiyor.Son 1 haftadır çok sık böyle yapmaya başladı. Halsizliği yok dışkıda normal. Ne yapmam gerek. Hastalığa dönüşür mü
Kur yaparken kusması normal. Hastalığa dönüşmez. Telaşlanmayın. İçgüdüsel olarak yapıyorlar.

Alın birtane huyu güzel GELİN HANIM nolcak sanki yaw..:)

Koku varsa kesinlikle kursak mantarı.
Kursağına bakın dokunduğunuzda dolu yemi hissederseniz normal, ama yem olmayıp balonlaşma varsa mantar.

Mantar için yapılması gereken tedavi triflucan veya zolax hap. Her iki ilaçta aynı etken maddedir (flukanazol). O ekşi kokuuyu mantar yapar mantar birikimi arttığında candida bakterisine çevirir.

Kursağına bakın dokunduğunuzda dolu yemi hissederseniz normal, ama yem olmayıp balonlaşma varsa mantar.

Mantar için yapılması gereken tedavi triflucan veya zolax hap. Her iki ilaçta aynı etken maddedir (flukanazol). O ekşi kokuuyu mantar yapar mantar birikimi arttığında candida bakterisine çevirir.
Ekşi koku yok bazen omzumuza gelip değişik sesler çıkarıyor nasıl anlatsam bulgur yem karışımı koku geliyor ama ekşi değil. Normal paketli yem kokusu gibi. Zaten yemi dışarı çıkarmıyor hiç. Ağzının içine getirip geri yutuyor

Koku var ama kur yaparak kusuyor

Şuan tüye girdi bide acaba ne yapmalıyım
Buda bugünkü dışkısı

Ekli dosyalar

• IMG_20191014_135545.jpg
    IMG_20191014_135545.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 52
Bu şekilde kusması

Ekli dosyalar

• IMG_20191014_135949.jpg
    IMG_20191014_135949.jpg
    83.4 KB · Görüntüleme: 50
Cumartesi konuyu açmışsınız. Hangi ilacı kullandınız da kusmasının geçmesini bekliyorsunuz. Aylardır böyle olduğunu söylüyorsunuz aylardır hangi ilaçları kullandınız da kuş bu halde onları bir yazar mısınız? Ona göre tedavi abakalım.

Cumartesi konuyu açmışsınız. Hangi ilacı kullandınız da kusmasının geçmesini bekliyorsunuz. Aylardır böyle olduğunu söylüyorsunuz aylardır hangi ilaçları kullandınız da kuş bu halde onları bir yazar mısınız? Ona göre tedavi abakalım.
Hiç bi ilaç kullanmadım, hep acaba kur yapıyor ondan mı diye düşündüm geçer diye bekledim fakat geçmeyince tedirgin oldum hep kur yaparak ve söylenerek kusuyor alışkın konuşan bi kuş devamlı kafesten çıkmak istiyor ilgileniyorumda, fakat bi ilaç kullanmadım ne kullanacağımı bilmiyorum

Geri