Karadeniz Pet

Kuşum ağzından nefes alıyor

eylul78

Yeni Üye
Merhabalar daha once muhabbet kusu bakmisligim var bu kusu 2 hafta once aldim 35 gunluk yavru erkek oldugu soylendi ilk geldigi zamanlar vardi dikkat etmedim ya da yoktu ama 1 haftadan fazla zamandir bazen kafesinde kendi kendine dururken bazen sabahlari bazen disarida bazen gece agzindan ve sık nefes alıyor bir süre bunu yapip normale donuyor ama yorgunlukla alakasi oldugunu sanmiyorum cunku sabah erken saatlerde kafesinde durup dururken de yapiyor dışkısı bana gore normal nefes alirken kuyrugu da hareket etmiyor ve tuy kabartma hirilti gibi bir sorunu da yok yem yeme ve su icmesi normal cok yakin degil ama uzak da degil bana parmagimda epey uzun kaliyor disarida kafasini falan sevdiriyor size resim ve video atabilirsem atacagim bu nefes olayi canimi sıkıyor arastirdigimda solunum yollari hastaligi ya da hava kesesi paraziti gibi tanilar cikiyor karsima ama ikisine de cok benzemiyor belirtiler yardim ederseniz cok minnettar olurum

Ekli dosyalar

• IMG_20180818_112127.jpg
    IMG_20180818_112127.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Dışkıları normal görünüyor. Video atma durumunuz varsa analiz etme açısından iyi olur.

Veterinerden vilmectin isteyip ense derisine gelecek şekilde bir damla olarak 7 gün ara ile kullanın. Iki hafta sonunda bir değişiklik olmazsa başka tedavi uygulanır

Video ekledim suan yardimci olursaniz sevinirim dedigim gibi hep boyle degil her gun ama gun icinde farkli zamanlarda boyle kalple ilgili de olabilir mi bilmiyorum:(

Kucuk bir sehirde yasiyorum ve burada borkac veteriner var onlarin da kuslardan anladigi yok bu siteden dogru tani ve tedaviyi bulabilirim umarim

Ortam çok sıcak olmamasına rağmen böyle yapıyorsa solunum yollarında bir sorun var demektir. Siz vilmectin kullanın, ilk başta antibiyotik kullanmayalım

Vilmectin fiyati ne kadardir tahminen internette satilmiyor sanirim bildiginiz site var mi acaba

Internetten bulamazsınız, veterinerden istemelisiniz. Yoksa ivermectin etken maddeli herhangi bir ilaç

Geri