Karadeniz Pet

Kuşum aniden rahatsızlandı ve korkuyorum

Yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile sulandırıp şırınga yada çay kaşığı yardımı ile yedirebilirsiniz.
yemek istemezse zorlayayım mı, bir şey olur mu? yumurta sarısını normal haşlanmışken didikliyor, hem mama hem de o şekilde vermemi önerir misiniz?

Nasıl mama hazırlayabilirim nasıl beslememi önerirsiniz ne katayım içine?
Elle besleme maması yapın. Yumurta haşlayın. Sadece sarısını kullanın ama. Sarısını alın, suyla muhallebi kıvamına getirin. İçine varsa biraz bebe bisküvisi ekleyebilirsin. Bu şekilde ver kuşa mutlaka besle kuşu

Kendi kendine yiyorsa gerek yok fakat yemeyi keserse uygulayabilirsiniz.

Çok zorlamadan yedirmeye çalışabilirsiniz aç kalmaması önemli.
Çok teşekkür ederim. Bu saatte yanıtlıyorsunuz, Allah razı olsun. Size bol bol dua edeceğim. Bu kuş benim biriciğim, daha 9-10 aylık. En fazla 1 yaşında. Onu kaybetmekten çok korkuyorum, tekrardan teşekkürler.

Kuş çok az kabuklu yem yedi. 5-6 tane falan. Uyuyor genelde, uyandırıp su içmesini sağlıyorum ya da deniyorum. 10 dakika önce biraz aviastımlı su içirdim. Akşamüstü az da olsa yumurta sarısı ve beyazı yemişti ya da didiklemişti kabuğuyla beraber (kabuklu verin dediler), sonra aldım yumurtayı korktum bir şey olur diye. İki gün önce yapar yapmaz siyahtı dışkısı. Bugün çok bakamadım anında ne olduğuna ama şeffaf tamamen sıvı çıktığı da oluyor ama bir kere sırf krem rengi yaptı bugün. Sonra da siyahımsı yaptı. Biraz su içip hemen geri uyuyor. Hep kabarık. Diş taşının üzerinde uyuyor ve ayakları soğuk. Kaloriferin yakınına koyduk ısınsın diye, ışık rahatsız etmesin diye de kafesin yarısını örttük.
Yarın dışkı ya bakın. Yapar yapmaz mı dışkı siyah yoksa yaptıktan sonra mı siyah oluyor diye buraya yazın. Yarın güncel dışkı fotoğrafı da atarsınız x

Elle besleme maması yapın. Yumurta haşlayın. Sadece sarısını kullanın ama. Sarısını alın, suyla muhallebi kıvamına getirin. İçine varsa biraz bebe bisküvisi ekleyebilirsin. Bu şekilde ver kuşa mutlaka besle kuşu
Tabii ki, besleyeceğim. Şimdi biraz kabuklu yem yedirmeyi deneyeceğim, sabah olur olmaz da dediğinizi yapacağım. Bebe bisküvisinden de yarım eklerim, karıştırır yedirmeyi denerim. Çok sağ olun. Allah razı olsun, bu saatte yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. Bol bol dua edeceğim sizlere.

Tabii ki, besleyeceğim. Şimdi biraz kabuklu yem yedirmeyi deneyeceğim, sabah olur olmaz da dediğinizi yapacağım. Bebe bisküvisinden de yarım eklerim, karıştırır yedirmeyi denerim. Çok sağ olun. Allah razı olsun, bu saatte yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. Bol bol dua edeceğim sizlere.
Rica ederiz.

Kuşu almak için kafese elimi soktuğumda elime çıktı ve avcuma kabuklu mamasını koydum. Yedi. 40-50 tane falan yedi, daha da arandı. Çok az daha verdim bir anda yemesin diye. Sonra kendi bıraktı biraz daha yiyip. Su kabını getirdim kendi içti. Yine tuvalete çıktı ben beslemeden. Aynı, bir kısmı tamamen şeffaf, sıvı. Diğer kısmı siyah. İnşAllah iyileşecek. Yemek yedi, çok mutlu oldum. Yarın da mamasını yapacağım Allah'ın izniyle.

Kuşu almak için kafese elimi soktuğumda elime çıktı ve avcuma kabuklu mamasını koydum. Yedi. 40-50 tane falan yedi, daha da arandı. Çok az daha verdim bir anda yemesin diye. Sonra kendi bıraktı biraz daha yiyip. Su kabını getirdim kendi içti. Yine tuvalete çıktı ben beslemeden. Aynı, bir kısmı tamamen şeffaf, sıvı. Diğer kısmı siyah. İnşAllah iyileşecek. Yemek yedi, çok mutlu oldum. Yarın da mamasını yapacağım Allah'ın izniyle.

Yemek yedikten sonra yaptığı dışkıyı zaman geçmeden çekip atabilirseniz yararlı olur. Kuş aç olduğu içinde siyah dışkılıyor olabilir.

Umarım sorun kalmamıştır ve sabaha enerjik uyanır :”)

Yemek yedikten sonra yaptığı dışkıyı zaman geçmeden çekip atabilirseniz yararlı olur. Kuş aç olduğu içinde siyah dışkılıyor olabilir.

Umarım sorun kalmamıştır ve sabaha enerjik uyanır :”)
Atacağım, zaten başından ayrılmıyorum :') Hayırlısı diyorum. Gerçekten çok ama çok minnettarım. Canımın canına yardım ettiniz, tekrardan teşekkürler. Daha düzgün bir konuda tekrar karşılaşırız herkesle inşallah. Yarın sabah ilk iş dışkısını atacağım. Çok söyledim ama tekrardan ve tekrardan teşekkürler, güzel geceler herkese.

Sevindim yem yemesine. Yarın sabah atacağınız dışkı taze dışkı olsun. Dışkıyı yaptıktan hemen sonra fotoğrafını çekin

Kuş nasıl oldu ? Dal darı verebilirsnz

Bu saatte yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. Elimden bir şey gelir mi? Evde ne yapabilirsem. Yasak bittiği zaman ne ilaç varsa alırım. Şu 2-3 gün benim için çok önemli, ne önerirseniz yaparım. Ölür mü sizce?
güvenilir bir veterinere götürmen lazım.

Geri