Karadeniz Pet

Kuşum ölecek mi bakar mısınız?

Rabia06

Yeni Üye
Dün bütün tırnaklarını kopartmış baya kanatmıştı veterinere götürdük pansuman yaptı vs ama kanama durmamıştı sürekli koparıp duruyordu daha çok kanatıyordu. Kanı durduramayınca kızgın demirle ayaklarını yaktılar bişey yaptılar hayvan baya bağırdı ciyak ciyak insanlardan çok korkuyor şuan. Bugün de götürdük veterinere ayaklarındaki bantları çıkardılar. Ama hiç yem yemedi su içmedi bi kenarda tüyleri kabarık bi şeklde böyle bekliyo.
Ölecek mi anlamadım

20171012_204944.jpg

Ne yapmam gerek bilmiyorum ilacı var kansızlık için suyuna koydum ama hiç yemiyo içmiyo öylece durup kabarıyo

Hayvan çok hırpalanmış belli. Daha öncesinden vitamin , mineral ve amino asit takviyeleri yapsaymışsınız böyle sonuçlanmazmış. Düşük bir ihtimal psikolojik de olabilir. Elle besleyin ve elle besleme mamasına probiyotik ve amino asitler de içeren multi vitamin katın. Bir ihtimal düzelecektir.

ya çok üzüldüm kuşunuza. çok geçmiş olsun. nasıl acımıştır garibimin canı. sizin kuşun durumu muhtemelen psikolojik. yani ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum ama sevgi şevkat göstermeye sevdiği şeyleri yedirmeye çalışın

ya çok üzüldüm kuşunuza. çok geçmiş olsun. nasıl acımıştır garibimin canı. sizin kuşun durumu muhtemelen psikolojik. yani ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum ama sevgi şevkat göstermeye sevdiği şeyleri yedirmeye çalışın
Hiç hareket dahi etmiyor ki yem koyuyorum yemiyor su koyuyorum yemiyor kendisine yaklaştırmıyor bile veterinerde çok korkuttukları için bize bile ciyaklıyor hala da bu şeklde duruyor

Kuşum hala bu şeklde bekliyor ölecek mi yapabilceğim bir şey var mı yardımcı olun lütfrn

Ona bir arkadaş alın kendine gelecektir resimden gördüğüm kadarıyla sadece bir tane kuş besliyorsunuz arkadaş iyi gelebilir o yem yerse belki bu kuşta yiyebilir canım benim ya çok üzüldüm yeminediyorum bebek gibiler

Benim ölen kuşum gibi duruyor,dişi kuş Petshop dan almıştım,aynı resimdeki gibi son bir haftasını kafesin altında geçirdi,son gün ise vücudu buz gibiydi,polar battaniye ye sarıp göğsümde uyutmaya çalıştım,bir türlü ısınmadı ve elimizde öldü,gidip bahçeye çukur açıp gömdüm,bahçeye gittikçe acaba bana ordan bakıyor mu diye de düşünüyorum,uçamıyordu ama halıda ordan oraya kaçmasını özledim yahu

Elle besleme maması ve aparatı alıp elle besleyin. Ve mamanın içine mutlaka probiyotik katın. Acele etmelisiniz. Siz yapamıyorsanı bilen birine yaptırın.

Benim kuşum da bu şekilde kafeste duruyodu 4gundur sudan başka hicbisey yemiyordu bu arada kursak mantariydi bugün veterinerden gelirken yolda maalesef kaybettim kusumu. İnsan çok bağlanıyor üzülüyor ama elden bişey gelmiyo elinden geleni yap gerisi Allah'tan. Umarım iyi olur.

Sıcak su köy kavonoza kafesin yakınına koy. Dikkat et sakın yakma su patlamasın. Kafesi sirkeli su ile temizle. Her zaman nazik davran ürkmesin... Ağzına vitaminli su verebilirsin. Ve arkadas da alabilirsin yanina.. Onun dışında bilgim yok. Çok uzuldum :(

Üşümesin sıcak tüt :( durumdan haberdar eder misin merak ettim

Geri