Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tüy döneminde ölecek ne yapmalıyım

xlarchs

Meraklı Üye
Merhaba, kuşum 4-5 gündür tüy döneminde tüy döküyordu. Dünden önceki gün b vitamini takviyesi yaptım. Dün temiz su ve bugün de probiyotik vermiştim sabah. Kuşum öğlen 2 ye kadar iyidi yem yiyip duruyordu ama öğlen 2 den sonra birden yem yememeye başladı ve şimdi de ayakları tutmuyor kuş ölecek gibi bir şey yapmıyor. Dışkıları normalden biraz büyük şu an güncel dışkı yok ne yapmalıyım acil

Ekli dosyalar

• 1F1118C7-66D9-42FE-BAB2-6ECF66D7C319.jpeg
    1F1118C7-66D9-42FE-BAB2-6ECF66D7C319.jpeg
    306.9 KB · Görüntüleme: 29
  • 658B24B5-3FBE-4C00-995E-3C03C8DF8C7E.jpeg
    658B24B5-3FBE-4C00-995E-3C03C8DF8C7E.jpeg
    721.7 KB · Görüntüleme: 29
6 saattir beslenmiyor dediğinize göre. Mutlaka siz besleyin eğer kendisi yemiyorsa . Birden bire olması ilginç. Probiyotik bozulmuş olabilir mi

6 saattir beslenmiyor dediğinize göre. Mutlaka siz besleyin eğer kendisi yemiyorsa . Birden bire olması ilginç. Probiyotik bozulmuş olabilir mi
Entrobac kullanıyorum bölünmüş olarak alalı daha 2 ay falan oldu. Nasıl besleyebilirim elle şırınga ile kursağına doldurma tecrübem yok. Kaşıkla bebe bisküvisini suyla karıştırıp kaşıkla çok az ağzına verdim ama

Haşlanmış patates , haşlanmış pirinç bunları yemezse azcık şekerli su verin ağzına

Normal şartlarda verilmez ama durum acil olduğu için vücuda enerji lazım beslenmediği için veriyoruz umarım işe yarar

Besleme aparatım yok kuşum kötü baya
Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve su ile muhallebi kıvamına getirin. Şırıngaya çekin öyle yedirmeyi deneyin. Yemeye tenezzül ediyorsa öyle de yer ama sanmıyorum bu durumda yemeye çabalayacağını. Açık petshop bulursanız acilen temin edin ya da veteriner varsa götürün en azından beslenmesi için yardımcı olurlar.
Aksi taktirde harekete geçmezseniz Allah korusun dediğim son kaçınılmaz olur.

Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve su ile muhallebi kıvamına getirin. Şırıngaya çekin öyle yedirmeyi deneyin. Yemeye tenezzül ediyorsa öyle de yer ama sanmıyorum bu durumda yemeye çabalayacağını. Açık petshop bulursanız acilen temin edin ya da veteriner varsa götürün en azından beslenmesi için yardımcı olurlar.
Teşekkürler dediğiniz mamayı yapıp vermeye çalışıcam

Kuşa dün verdiğim mamalar biraz işe yaramış galiba gece 2 gibi yem yemeye başladı ve şu an kendine geldi tüneğe vb çıkıyor. Dışkısı da yeşile döndü. Sizce sıkıntıdı neydi arkadaşlar? Zehirlenme vb olabilir mi dicem de zehirleyecek bir şey de vermedim. En son aldığım aspur zehirlemiştir dicem de onu da sanmıyorum. Dün akşam sipsiyah dışkı yapıyordu şimdi normale döndü neyi vardı acaba

Ekli dosyalar

• B0B97C3D-8371-4F4D-8E06-4BFFDD5C83A9.jpeg
    B0B97C3D-8371-4F4D-8E06-4BFFDD5C83A9.jpeg
    298.9 KB · Görüntüleme: 20
Kuşa dün verdiğim mamalar biraz işe yaramış galiba gece 2 gibi yem yemeye başladı ve şu an kendine geldi tüneğe vb çıkıyor. Dışkısı da yeşile döndü. Sizce sıkıntıdı neydi arkadaşlar? Zehirlenme vb olabilir mi dicem de zehirleyecek bir şey de vermedim. En son aldığım aspur zehirlemiştir dicem de onu da sanmıyorum. Dün akşam sipsiyah dışkı yapıyordu şimdi normale döndü neyi vardı acaba
Dediğim mamayı mı hazırladınız, nasıl yedirdiniz merak ettim?
Siyah dışkı koksidiyoz, yetersiz beslenme gibi nedenlerden dolayı olabilir. Dışkılarını takipte olun. İyi olması sizi yanıltabilir. Vitamin, probiyotiğiniz yoksa temin edin.

Dediğim mamayı mı hazırladınız, nasıl yedirdiniz merak ettim?
Siyah dışkı koksidiyoz, yetersiz beslenme gibi nedenlerden dolayı olabilir. Dışkılarını takipte olun. İyi olması sizi yanıltabilir. Vitamin, probiyotiğiniz yoksa temin edin.
Aynen dediğiniz mamayı hazırlayıp çay kaşığıyla az az yedirmeye çalıştım. Tabi ki bi şırınga ile besleme gibi değil ama en azından aç kalmamıştır. Gece 2 gibi de biraz toparlayıp yem yemeye başladı. Bu sabahta küçük bi dal darıyı bitirdi tek başına. Kendisini kafesin dibine koymuştum rahat durması için sabah orda da yem yiyip şimdi kendisi tüneğine çıktı tüylerini temizliyor çünkü dün mama verirken batmıştı baya 😄 Dün multivitaminli su içirmiştim akşam şimdi de Entrobac verdim suyuna içti biraz

Aynen dediğiniz mamayı hazırlayıp çay kaşığıyla az az yedirmeye çalıştım. Tabi ki bi şırınga ile besleme gibi değil ama en azından aç kalmamıştır. Gece 2 gibi de biraz toparlayıp yem yemeye başladı. Bu sabahta küçük bi dal darıyı bitirdi tek başına. Kendisini kafesin dibine koymuştum rahat durması için sabah orda da yem yiyip şimdi kendisi tüneğine çıktı tüylerini temizliyor çünkü dün mama verirken batmıştı baya 😄 Dün multivitaminli su içirmiştim akşam şimdi de Entrobac verdim suyuna içti biraz
Çok şükür kendine gelmiş en azından.
Elle besleme aparatı her ihtimale karşı temin edin derim. Dışkılarını da mutlaka takipte olun. Geçmiş olsun 🌸

Geri