Karadeniz Pet

Kuşum sürekli suyuna ve kafesine kusuyor

Tahmes

Yeni Üye
Kuşun yaklaşık 6 yaşında bu yaşına gelene kadar da ne hasta oldu nede başka bir sağlık sorunu oldu. Son haftalarda sürekli yediği yemi suyuna kusuyor ve durduğu çubuğun uç tarafına kusuyor ve kustukça aşağı kafesin dibinde düşüyor orda da gittikçe küçük bir dağ oluşturuyor. Kuru kusmuyor hafif ıslak kusuyor. Kuşun canlılığında bir sorun yok gayet canli ötüyor ama yemini değiştirdiğim an kıtlıktan çıkmış gibi saldırıyor elimi ısırcak kadar acıkıyor. Evdekiler yem pamuklanmış falan filan demişti baktiğimda bi sıkıntı yoktu. Belki geçer mevsimseldir çünkü her mevsim geçişlerinde yapardı bunu diye bekledim ancak öncekilere nazaran daha uzun sürdü. Kursak mantarından şüpheleniyorum sizce ne olabilir?

Kuşunuzun yemini iyice kontrol edin, söylediğiniz gibi pamuklanma veya küçük siyah/beyaz parçacıklar görürseniz yem bayatlamış demektir. Çöpe atıp yenisini alın. Bana kuşunuz kur yapıyor gibi geldi, yavru besleme içgüdüsüyle yediği yemleri geri çıkarıyor. Benim kuşlarım da erkek, aynı hareketi yapıyorlar.

Emin olabilmemiz için, kuşunuzun ağzından yem çıkarırken bir videosunu çekip paylaşın. Videoyu aşağıya linkini eklediğim siteye yükleyip paylaşabilirsiniz.

Geri