Karadeniz Pet

Kuşum Uçamıyor.

Şuanlık çiftleştirmiyeceğim zaten yavru:) ilerleyen zamanlarda yinede yanına eş alabilirmiyim tek durmasını pek istemiyorum tüyleri düzelmezse yuva takmam.

Bir şey daha eklemek istiyorum bazı yerlerde okudum parazit olma olasılığı varmıdır çünkü sürekli kaşınıyor ve kepek döküyor. Petshopta abimiz kuşu ordan alırsak ilk bakımını ücretsiz yapıyor(Tırnak kesimi,Bit-Parazit ilaçlamaları) yaptırayım mı tırnakları uzun kestirmeyi düşünüyoz o sırada ilaçlama yaptırcam.

Parazitsel kaynaklı kuşun sürekli kaşınması sebebi ile tüylerini koparması mümkün. Parazit yada bit için ense damlası damlatabilirsiniz. Bakımını yaptırabilirsiniz zararı olmaz yararı olabilir.

Ailemle konuştum ve B vitamini almamız lazım dedim. Onlarda tamam alırsınız dedi. Bu hafta için en kısa sürede B Vitamini takviyesine başlıyacağım.

Fotoraflarına baktım ama size 3 sorum olacak: 1- Ben B Vitamini alıcam ve tedaviye başlıcam ama Fotorafta gördüğüm gibi tüysüzmü kalacak yoksa tüyleri uzayacakmı?
2-Tekrar uçabilecekmi camlar açık duruken kaçabilirmi ailem balkona çıkartmak istiyorda çünkü kafeste bazenleri uçma egzersizi yapıyor. 3-Ben ilerde yanına eş almayı düşünüyordum alabilirmiyim ve yavrulatabilirmiyim sıkıntı olurmu?
Dediklerimi 1 ay boyunca yapın. Eğer kanat ve kuyruk tüyleri gelirse tekrar uçabilr. Eş almanızı önermem, şuan kuşa odaklanın

Bir şey daha eklemek istiyorum bazı yerlerde okudum parazit olma olasılığı varmıdır çünkü sürekli kaşınıyor ve kepek döküyor. Petshopta abimiz kuşu ordan alırsak ilk bakımını ücretsiz yapıyor(Tırnak kesimi,Bit-Parazit ilaçlamaları) yaptırayım mı tırnakları uzun kestirmeyi düşünüyoz o sırada ilaçlama yaptırcam.
Vilmectin alın Veterinerden enseye 1 damla damlatın.

Zaten eeş almayı düşünmüyorum kuş 3 alık 1 yaşına gelince diye sordum. Vilmectin fiyatı ne kadardır?
Dediklerimi 1 ay boyunca yapın. Eğer kanat ve kuyruk tüyleri gelirse tekrar uçabilr. Eş almanızı önermem, şuan kuşa odaklanın

Size çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz ALLAH sizden razı olsun.

İyi Akşamlar herkese.

3 Aylık Erkek muhabbet kuşum maalesef uçamıyor. Koltuğa bile çıkamıyor uçarken 10 santim uçup yere konup bir daha zıplayıp uçuyor. Ailemde diyor bu kuş uçamıyor balkona çıkaralım diyor bende bilemezsin diyorum bir anda uçup gider diye düşünüyorum kuşumda ne sıkıntı olabilir. Geçen gün kanadını temizlerken tüyünde kan gördüm ama akmıyordu sadece kan kurumuş lekesiydi. Kanat-Tüylerde hiçbir sorun yok gibi gözüküyor lütfen yardımcı olunuz.
Kardeş sen b vitamanini yarın sabah al erkenden. Bit - parazit spreyi al. Kafesini tertemiz yıka, kurula. B vitaminini kullan. Parazit spreyini gözüne asla gelmeyecek şekilde kanat içlerine ve tüylerine sık. Korkma kuşun zaten çok büyük değil. Sana 3 aylık demişlerdir ama daha küçük olma ihtimali de var. Merak etme 1 aya düzelir bişeyi kalmaz.

Kardeş sen b vitamanini yarın sabah al erkenden. Bit - parazit spreyi al. Kafesini tertemiz yıka, kurula. B vitaminini kullan. Parazit spreyini gözüne asla gelmeyecek şekilde kanat içlerine ve tüylerine sık. Korkma kuşun zaten çok büyük değil. Sana 3 aylık demişlerdir ama daha küçük olma ihtimali de var. Merak etme 1 aya düzelir bişeyi kalmaz.

Parazit spreyi kullanmayınız kuşlar için çoğu zararlı. Vilmectin en etkili bit parazit önleyicidir.

Forumda açıkladılar 2.5 aylıktı ama 2-3 haftadır bende 3 haftalıktır.
Parazit spreyi kullanmayınız kuşlar için çoğu zararlı. Vilmectin en etkili bit parazit önleyicidir.
Orada bit spreyi yoksa parazit varsa ne yapıcağım bana yapıyoz dedi hangi marka var bilmiyorum.

Anlamadığım ısrarla neden kafes olmadan balkon yada açık alana çıkarmak istiyorsunuz illede çıkaracaksanız kafesi ile çıkarıp temiz hava ve güneş ışığından faydalanmasını sağlayın

Vitamin damlatılan suyu ertesi gün değiştirin mutlaka. Yapmanız gereken başka birşey yok.
Güncel Resimleri;

IMG-20200508-215512

IMG-20200508-215510

IMG-20200508-215515

IMG-20200508-215530
Durumu şuan bu yorumunuzu bekliyorum kuyruk tüyü uzuyor gibi geldi. Eski kokusundan eser kalmadı ağır şekilde vitamin kokuyor banyo yapıyo heralde

Geri