Karadeniz Pet

Kuşuma Gong verdim birşey olur mu?

Berra1315

Yeni Üye
merhaba.benim 2 tane kuşum var ve biri dün sabah öldü malesef hastalıktan.o yüzden dışardan bulduğumuz ikinci kuşumuzda hastalanmış olabilir diye bir bilgi var elimde ve yemimiz kalmadı alamıyoruz yem.bizde ilk başta marul verdik yemedi azcık galete yedi,sonra onuda yemedi azcık köfte bulgur yedi bayıldı daha sonra onuda bıraktı aç kalmaması için bende içinde mısır ve pirinç patlağı olan gong'u verdim çok sevdi ama sonuçta abur cubur olduğu için vermeyi kestim bir problem olur mu?Ve aklıma bir soru takıldı kuşum baya şişti cinsiyeti erkek sanırsam bilmiyorum ama kilo almış veya hamile olabilir mi? (kız ise) kanatları aşağıya inik gibi yoksa ölüm belirtisimidir? :(

Gong tuzlu ve baharatlı olduğu için kuşlar için çok zararlı.Cinsiyeti içinse resim atmanız daha iyi olur.Yem vermeniz daha sağlıklı olucaktır

Yumurta ver en iyi besindir kuşlar için içine galete unu ve havuç karıştırabilirsin

En son gong yiyen kuş 3 gün yaşamıştı. Bununla ilgili araştırma yapsan literatürde bir çok bilgiye ulaşabilirdin. Kuşa bu saatten sonra sakın yem verme. gong yiyen kuşların tekrar yem yemesi olanaksız. Sindirim sistemini değiştirdiği için gong yedikten sonra tohum ve türevleriyle beslenen o kuşlar et yemeye başlıyor. Haftada birkaç kilo et alıp rendeleyerek verebilirsin.
O kuşu pencereden doğal hayata salarsan sende kaldığından daha az acı çekecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
merhaba.benim 2 tane kuşum var ve biri dün sabah öldü malesef hastalıktan.o yüzden dışardan bulduğumuz ikinci kuşumuzda hastalanmış olabilir diye bir bilgi var elimde ve yemimiz kalmadı alamıyoruz yem.bizde ilk başta marul verdik yemedi azcık galete yedi,sonra onuda yemedi azcık köfte bulgur yedi bayıldı daha sonra onuda bıraktı aç kalmaması için bende içinde mısır ve pirinç patlağı olan gong'u verdim çok sevdi ama sonuçta abur cubur olduğu için vermeyi kestim bir problem olur mu?Ve aklıma bir soru takıldı kuşum baya şişti cinsiyeti erkek sanırsam bilmiyorum ama kilo almış veya hamile olabilir mi? (kız ise) kanatları aşağıya inik gibi yoksa ölüm belirtisimidir? :(
ya yem alin ya da bakicak bir arkadasiniza verin kusu o baksin oda olmadi petshoba verin orda beslerler. acliktan ölecek kus koftemi verilir kusa bu kusuda kaybetmeyin

Eti gong vermenizi önermem.Çok yüksek oranda tuz ve kalori taşıdığı için kuşunuza zararı dokunabilir.Muhabbet kuşunun yediği 1 adet cips bir insanın tek oturuşta 750 adet yemesine eşdeğer görülüyor.

Maddi imkânsızlıklardan mı alamıyorsunuz yoksa yemci mi uzak?

En son gong yiyen kuş 3 gün yaşamıştı. Bununla ilgili araştırma yapsan literatürde bir çok bilgiye ulaşabilirdin. Kuşa bu saatten sonra sakın yem verme. gong yiyen kuşların tekrar yem yemesi olanaksız. Sindirim sistemini değiştirdiği için gong yedikten sonra tohum ve türevleriyle beslenen o kuşlar et yemeye başlıyor. Haftada birkaç kilo et alıp rendeleyerek verebilirsin.
O kuşu pencereden doğal hayata salarsan sende kaldığından daha az acı çekecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Ya peki veteriner'e götürsek bir şey yapabilir mi? :( içinde mısır olduğu için verdim azcık yedi zaten çoğunu yere döktü :(

Ya peki veteriner'e götürsek bir şey yapabilir mi? :( içinde mısır olduğu için verdim azcık yedi zaten çoğunu yere döktü :(
o kadar korkulcak bir durum değil genelde zaten yemiyorlar koparıp atar siz yumurta maması yapabilirseniz ondan verin yeşillik koyun o yeşillik yer elbet meyve falan verebilirsin doğada ne yiyorsa onları yiyecektir

Maddi imkânsızlıklardan mı alamıyorsunuz yoksa yemci mi uzak?
dışarı çıkamıyoruz o yüzden alamadık herkez okulda işte bizim ailede ablam 2,50'luk aldı aktardan abimde 5 liralık aldı baya var şimdi bilgileriniz iç.in herkeze teşşekürler bu arada gong'un köfte anlamıda varmış onu öğrendim :D benim bahsettiğim eti gong :D

Geri