Karadeniz Pet

Kuşumdakı tüy dökülmesi normal mi?

melekkui

Yeni Üye
Kuşum suan 7 aylık ve tüy dökme döneminde ama kuyruğu ve birkaç tane daha büyük tüyü döküldü birkaç gündür.Hatta kuyrugundan iki tuy dustu bir gun arayla suan daha kisa bir kuyrugu var. Bu normal mi? büyük tüy böyle dökülüyor mu? şimdiye kadar hiç büyük tüy doktugunu görmemiştim. Kusumun keyfi yerinde suan bir farklılık yok. Vitaminini kullaniyorum ve arada meyve de veriyorum. Yumurta haslamasini pek sevmiyor. Simdiden tesekkurler cevaplariniz icin.
20230115_110849.jpg

Ekli dosyalar

• 20230115_110954.jpg
    20230115_110954.jpg
    662.3 KB · Görüntüleme: 22
Evet tüy dökme döneminde büyük tüylerde dökülebilir uçmasinda bir sorun yoksa neşesi yerindeyse korkulacak bir durum yok. Siz bu dönemde haftada iki kez b vitamini takviyesi yapın BT amin forte. Tüyü rahat atlatması açısından.

Evet tüy dökme döneminde büyük tüylerde dökülebilir uçmasinda bir sorun yoksa neşesi yerindeyse korkulacak bir durum yok. Siz bu dönemde haftada iki kez b vitamini takviyesi yapın BT amin forte. Tüyü rahat atlatması açısından.
Tamamdır çok teşekkür ederim bir de standart suluğun yarisina kadar suya 8-10 damla vitamin kullaniyorum doğru bir ölçü müdür? Vitamin kutusunda 50cclik suluğa 20 damla şeklinde yazıyor.

Pek tavsiye etmiyorum vitamin olarak satılıyorlar fakat vitamin ile pek alakaları yok.

Röhnfried gerwit w genel vitamin olarak kullanabilirsiniz. Tüy dönemi için BT amin Forte B çok yararlıdır özellikle bu dönemde kullanmanızı tavsiye ederim. Trendyolda bölünmüş ürün olarak bulabilirsiniz. 20-30ml alsanız uzun süre size yeterli olur.
Tamam çok sagolun petshopun önerisiyle almıştım ama madem yararlı değil tabii ki önerinizi dikkate alacağım.

Geri