Karadeniz Pet

kusumu odama nasıl alıstırırım

mubisbulut

Yeni Üye
benim kusumu hep salonda salıyoruz orda uçuyor oraya alıskın ama benim odama da gelsin istiyorum birkez odam da saldım birkaçç yere çarptı birsey olmadı ama olur diye korkuyorum bana çok alıstı omzuma konuyor uçup geliyor falan elimdeyken odama götürüyorum ama uçup bir yere çarparsa diye tedirgin oluyorum odama nasıl alıstırabilirim kafesteyken de durmuyor işim oluyor çok ses çıkarıyor

Ne kadar ekmek o kadar köfte :")

Kuşunuzun bir yere adapte olmasını istiyorsanız öncelikle bir süre o ortamda kalmalı ve ortama alışmalı, odanızda sakatlanmadan rahat gezebilmesi için öncelikle odanızda bulunan sivri kesici yada kuşunuza zarar verecek nesneleri ortadan kaldırın.

Kuşunuz ortama alışana kadar bir süre kafesinde odada kalmalı bu süre de sabırla beklemenizi gerektirecek bir süre, ardından odanızda serbest bırakmayı deneyebilirsiniz. Odada gürültü yapıyor ve sizinde odanızda bekletme durumunuz yok ise kuşu alışmadığı bir ortamda salmanızı önermem sakatlanma yaşamaya açık bir durumda olacaktır.

Merhaba, ben her zaman ilk aldığım zaman sabahları işten gelene kadar oturma oturmasında bırakıyorum televizyon sesleri vs var yanlız kalmasın diye. Aile bireyleriyle duruyor sürekli. Akşam geldiğim zaman ise kendi odama alıyorum alışması için. Sonra da kendi odamda salıyorum zaten bakıp etrafı tanıyor. Şuana kadar öyle yaptım bir sorun olmadı. Şuanda iki odaya da alıştı ezbere biliyor. Tek sorun 1 haftada alışmak yerine 2 hafta da alışıyor ama iki yeride tanımış oluyor. Bu şekilde deneyebilirsiniz.

Geri