Karadeniz Pet

Kuşumun Ayağının Altındaki Şişlik

berry2s

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. 3,5 yaşlarında erkek bir muhabbet kuşum var. Kendisinin uzun bir süredir ayağının altında şişlik vardı ve sürekli onunla oynuyor kusuyordu. Daha sonra tırnak kırılması sorunu yaşadık, o ayağında olduğu için oynamayı bırakmıştı. Geçen gün ziliyle oynarken zilinin üzerinde kan olduğunu düşündüğüm bir kırmızılık fark ettim. Abimle ayağının altındaki şişliğe baktığımız da daha da büyümüş olduğunu fark ettik. Kendisinin kanatmış olabileceğini düşündük. Bugün de altındaki peçetede kan görünce çok korktum. İlk başta kanlı sıçmış olabileceğinden düşündüm ama dışkısı yoktu sanırım yine ayağıyla ilgili. Bir iki gündür de hafif cıvık sıçıyor. Bu ayağının altındaki nedir bir bilgisi olan ya da daha önce yaşamış olan var mıdır aramızda?
zil.jpg
ayak1.jpg
ayak2.jpg

peçete resmi bugünden, diğerleri birkaç gün öncesindendir.
ayak3.jpg
peçete.jpg

Ayakların ve gagasının üst kısımlarının resmini yükleyebilirmisin.

Ayaklardaki pullanma Akar gibi geldi bana ancak tam emin değilim. Ustaların görüşünü almak lazım
@Recai @ADRIAN

Tünekler plastik ise tahta tünek ile değiştiriniz, eczaneden trosyd krem alıp günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile az miktarda sürünüz düzelene kadar devam ediniz.
Alttaki tünekleri plastik hocam. Bu ayağındaki şişlik bir yıldan fazladır mevcut ayağında şu anda büyümüş durumda eski fotoğraflarını koyuyorum. Daha önce üşüttüğünde veterinere götürmüştüm mantar olabileceğini söylemişti. Önceden sürekli ayağıyla oynayıp kusuyordu ancak tırnak kırılmasından sonra azaldı bu davranışı yine de hala arada sırada yapıyor. Söylediğin kremi sürmem halince ağzına götürmesinde bir sorun olur mu? Evde sondaki kremi buldum dediğinle aynı mıdır?
eskiayakları.jpg
eskiayakları2.jpg
ilaç.jpg

pullanmaların akmasından kastınız nedir tam olarak anlayamadım?
Akar diye tabir edilen durum mantar benzeri bir rahatsızlık dış parazit hayvanların deri ve gagalarına zarar vererek yaşamlarını sürdüren bir tür parazit gözle gözükmeyen zararlılar

Akar diye tabir edilen durum mantar benzeri bir rahatsızlık dış parazit hayvanların deri ve gagalarına zarar vererek yaşamlarını sürdüren bir tür parazit gözle gözükmeyen zararlılar
Ben çok yanlış okumuşum çok pardon. Teşekkür ederim bilgilendirme için bilmiyordum, inşallah halledebiliriz bu durumu.

Geri