Karadeniz Pet

Kuşumun burnunda akıntı var

meryemperihan

Yeni Üye
Bir kaç gündür burnu bu şekilde . Fotoğrafı dün çekmiştim . Düne göre şuan burnu daha açık . Ama sanki arada bir hapşuruyor gibime geliyor . Onun dışında halsizlik , hırıltı tarzı bişey yok . Akşamları ev biraz soğuk oluyor . Aşırı bi soğuktan bahsetmiyorum ama gündüzde sıcak sayılmaz ev , çok sıcaklık farkı yok yani. Bide çok nadiren banyo yapan bir kuş değil . En son 2.5-3 hafta önce falan yıkanmıştı. Aynı zamanda hiç ceryanda falanda kalmadı . Nezle olabileceği yazıyordu internette . Ne yapabilirim ? Veterinere goturmek istemiyorum . Önceki kuşumu götürdüğümde bir sonuç alamadım aksine yanlış teşhis yüzünden tedavisine geç kaldım kuşumun ve vefat etti . O yüzden sizden yardım alsam daha iyi olur diye düşündüm.

Ekli dosyalar

• 20210525_082441.jpg
    20210525_082441.jpg
    371.7 KB · Görüntüleme: 11
  • 20210525_082403.jpg
    20210525_082403.jpg
    224.7 KB · Görüntüleme: 10
Kafes temizliğine özen gösteriniz, yemdeki kabukları sık sık üfleyerek temizleyiniz.

Burun deliklerini peçeteyi sivri ederek yada kürdan yardımı ile " Yavaş ve hassas bir şekilde burun deliklerini temizleyebilirsiniz" şayet yapamayacağınızı düşünüyorsanız hiç karışmayın.

Kuşta farklı bir semptom yok ise sadece burun tıkalı diyebiliriz. Farklı semptomlar görürseniz yazın bakalım.

Geri