Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyeti ve yaşı nedir

mvşkuş

Yeni Üye
Arkadaşlar tekrar merhaba konu başlığında belirttiğim gibi kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgilerinize ihtiyacım var forumdaki verilen bilgilere göre benim tahminim 3 4 aylık ve erkek doğru mudur acaba
IMG-20170221-WA0013-1.jpg

Ekli dosyalar

• 20170221_181144.jpg
    20170221_181144.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 10
Genelde resimde yaş belirlemek doğru olmaz benm yavru kuşlar 1 aylk ama görürsünkü 2.5 aylık :)

Kuş erkek dedikleri gibi 2.5 ay civarı alın çizgileri var daha.
Ancak ilk resimde kuşun gözünde beyaz halka var gibime geldi. Benim bildiğim kadarıyla 1 yaşına doğru gözde halka oluşuyor. Bunun sebebi nedir yada benmi yanlış gördüm

Merhaba ben bişey sormak istiyorum benim erkek bir kusum var çok ağır balık kokusu gibi bir koku geliyor bir türlü çözemedik kuşun kendinden geliyor

Merhaba ben bişey sormak istiyorum benim erkek bir kusum var çok ağır balık kokusu gibi bir koku geliyor bir türlü çözemedik kuşun kendinden geliyor

Kuşunuzun kokusunun nedeni bulunduğu odanın havalandırlmaması olabilir,bunun için elinize 2-3 damla limon sıkın kanatlarına sürün sık sık yapmayın ama

Oda havalandırmasi hergün yapılıyor kafesi de yıkıyorum siliyorum kusumuda yıkıyorum ama kuşu koklayinca aşırı kötü bir koku var çözüm bulamıyorum bir turlu

Oda havalandırmasi hergün yapılıyor kafesi de yıkıyorum siliyorum kusumuda yıkıyorum ama kuşu koklayinca aşırı kötü bir koku var çözüm bulamıyorum bir turlu
Bi hastalık belirtiside olabilir yıkamanıza rağmen kokması garip

Kursağında bir rahatsızlık olabilirmi diye düşündüm çünkü ağzından yapışık birseyler çıkartıyor yem parçaları gibi ama hasta gibi değil çok hareketli

IMG_2321.JPG
IMG_2317.JPG
Kuşumun cinsiyeti nedir?
Ayrıca hapşırma gibi bi tıslama geliyo ara sıra, nasıl önlem alabilirim?

Arama motoruna yazin bir cok bilgi bulursunuz hayirli olsun

Geri