Karadeniz Pet

Kuşumun eşi Limon Solunum sıkıntısı çekiyor

Hocam bu ilaçları verdi ,dışkı kontrolü yaptı ,kursağını kontrol etti.Ben gerçekten iyi gözlemledim,uçunca ağzını açıp kapatmıyor gece hırıltısı olduğunu söyledim .Doktor sağlıklı göründüğünü iştahının yerinde olduğunu ,hırıltının geçici olduğunu söyledi bu verdiği ilaçları kullanmamı sonra tekrar problem olursa gelmemi söyledi.
Baytril diye tahmin ediyorum :D Hadi bakalım kısa sürede toparlar umarım :)

Kuşta hastalık yoksa ilaçla karaciğerini yormaya gerek varmı ki ? Daha doğal yollardan çözümü yokmuymuş? Solunuma nane verin diyorlar

Odayıda kuşlar üşütmicek şekilde havalandırabilirsiniz oksijen azlığıda nefes alma hateketi yaptıryor kafeste toz vs olabilir iyice yemlikleri sulukları komple bi dezenfekte de edebilirsiniz

Kuşta hastalık yoksa ilaçla karaciğerini yormaya gerek varmı ki ? Daha doğal yollardan çözümü yokmuymuş? Solunuma nane verin diyorlar
Ben evde elimden geleni yaptım.Eşinden ayırdım ,gözlemledim,dışkı kontrolü yaptım.Tuzlu suyu kulak çubuğu ile deliklere sürdüm.Kabız durumu vardı ılık su ile günde 2 3 defa temizledim.Gece hırıltısı başlayınca, sabah kafes tabanında dışkılar dağınık olunca veterinere götürmeye karar verdim.Röhnfried sağlık ürünlerini kullanıyorum,haftalık bir çizelgem var .Dal darısı veriyorum ,kalamar kemiği mineral blok takılı günde belli saatlerde uçuyor.haftada bir kafesi komple sirkeli su ile yıkıyorum .Her gün kafes tabanına kağıt havlu seriyorum ,her gün suluğunu yıkıyorum. Sabahları gün içinde odayı havalandırınca onu başka odaya alıyorum .Yemi elekten geçiriyorum. Çok titiz bir insanım tünekte dışkı görsem ıslak mendil ile temizliyorum.Hava çok soğuk ben eve yakın kuşumun hava akımından az etkileneceği bir veteriner kliniği tercih ettim

Sizin kuş titizlik hastalığına yakalanmış 😅 şaka bi yana geçmiş olsun çok çok .. insan kıyamıyor minicik canlar umarım kısa sürede iyileşir eski sağlığına kavuşur 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Geri